Deutsche Bank Polish Masters – Finał europejskiej zawodowej ligi golfa po raz pierwszy w Polsce

Finanse i gospodarka

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie golfowe w Polsce tego sezonu - turniej Deutsche Bank Polish Masters, finał europejskiej zawodowej ligi Pro Golf Tour. W ramach rozgrywanych po raz pierwszy w Polsce finałowych rozgrywek międzynarodowi zawodnicy będą rywalizować na polu golfowym Toya Golf & Country Club we Wrocławiu.

Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się 26-29 września i jako finałowy turniej cyklu Pro Golf Tour zgromadzi najlepszych zawodników europejskiej ligi. Pula nagród w zawodach wynosi ponad 160 tys. zł, co czyni go najważniejszym wydarzeniem golfowym odbywającym się w Polsce w 2013 r. Udział w międzynarodowych rozgrywkach wezmą  także najlepsi polscy golfiści. Zawodowy cykl Pro Golf Tour jest szansą awansu do 2-ligowego Challenge Tour, a następnie do European Tour – jednej z dwóch najlepszych serii golfowych na świecie.

W ramach 4-dniowego wydarzenia odbędzie się również turniej towarzyski Pro-Am oparty na wspólnej rywalizacji zawodowców ligi Pro Golf Tour z najlepszymi amatorami. Równolegle rozegrany zostanie Deutsche Bank Invitational, czyli turniej o Puchar Prezesa Deutsche Bank PBC, w którym wystartują zawodnicy grający amatorsko w golfa.

W finale ligi europejskiej Deutsche Bank Polish Masters dzięki „dzikim kartom” zobaczymy również 8-osobową polską reprezentację, w tym amatorów z kadry narodowej oraz najlepszych zawodowców. Po Mistrzostwach Polski Juniorów oraz grupy wiekowej 19-34 do udziału w zaproszeni zostali Jan Szmidt Jr, (Mistrz Polski Juniorów), Adrian Kaczała (Mistrz Polski 19-34), Jędrzej Gąsienica-Ciułacz (Wicemistrz Polski 19-34) oraz Jakub Urbański (członek polskiej kadry narodowej). W europejskim turnieju zagrają również najlepsi polscy zawodowcy, w tym Jakub Ossowski (nr 1 w rankingu PGA Polska Order of Merit – zestawienie najlepszych polskich zawodowych golfistów), Maks Sałuda, Piotr Ragankiewicz oraz Kamil Chojnicki.

W trakcie wrześniowego wydarzenia odbędzie się również wieczorna Gala dla najważniejszych przedstawicieli środowiska golfowego i biznesowego, Akademia Golfa dla gości oraz piknik dla mieszkańców Wrocławia z pokazem mistrza świata w trickach golfowych.

Swój udział w największych, tegorocznych zawodach golfowych potwierdziły również polskie gwiazdy sportu, m.in. Jerzy Dudek oraz Mariusz Czerkawski.

– Bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy mieli okazję gościć najlepszych europejskich zawodników ligi Pro Golf Tour, tym razem w ramach rozgrywek finałowych. Międzynarodowe imprezy takie jak Deutsche Bank Polish Masters pokazują nie tylko potencjał polskich pól golfowych, ale też dają szanse awansu naszym zawodnikom. Od prawie 10 lat budujemy wizerunek golfa w świadomości Polaków jako znakomitej rozrywki dla całej rodziny, wcale nie tak drogiej i elitarnej, jak się zwykło uważać  – mówi Leszek Niemycki, Prezes Deutsche Bank PBC.

Finałowa runda turnieju będzie transmitowana na żywo w kanale TVP Sport w godz. 14:05 – 17:05.

Deutsche Bank PBC patronuje cyklowi turniejów Pro-Am Tour już po raz dziewiąty. Od 2012 roku dzięki zaangażowaniu Banku i organizatorów turniej ma międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour.

Równocześnie Grupa Deutsche Bank jest sponsorem tytularnym odbywających się w Bostonie rozgrywek Deutsche Bank Championship, które są częścią legendarnego US-PGA-Tour. Pod hasłem Deutsche Bank Invitational co roku organizowane są specjalne rozgrywki międzynarodowe dla Klientów oraz Przyjaciół Deutsche Bank, grających amatorsko w golfa.

Źródło: Deutsche Bank PBC S.A.

Udostępnij artykuł:

Deutsche Bank Polish Masters – Finał europejskiej zawodowej ligi golfa po raz pierwszy w Polsce

Bankowość

Już tylko miesiąc pozostał do najważniejszego golfowego wydarzenia w Polsce tego sezonu - turnieju Deutsche Bank Polish Masters, europejskiej zawodowej ligi Pro Golf Tour.

W przeciągu kolejnych 2 tygodni rozstrzygnie się, którzy Polacy wezmą udział w 4-dniowym wydarzeniu golfowym, którego areną będzie mistrzowskie, 18-dołkowe pole golfowe Toya Golf & Country Club we Wrocławiu.

Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się 26-29 września i jako finałowy turniej cyklu Pro Golf Tour zgromadzi najlepszych zawodników europejskiej ligi. Pula nagród w zawodach wynosi ponad 160 tys. zł, co czyni go najważniejszym wydarzeniem golfowym odbywającym się w Polsce w 2013 r. Szansę udziału w tych międzynarodowych rozgrywkach dostaną także najlepsi polscy golfiści.

W całym kraju rozpoczynają się właśnie turnieje, w ramach których można wygrać udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Zwycięzcy kwalifikacji wezmą udział w turnieju Deutsche Bank Pro-Am, który zakłada wspólną grę amatorów z zawodowcami ligi Pro Golf Tour i poprzedzi rywalizację w ramach zawodowego turnieju Deutsche Bank Polish Masters.

Dodatkowo w ciągu najbliższych dni rozstrzygnie się, którzy Polacy będą reprezentować biało-czerwone barwy w głównym turnieju zawodowym. „Dzikie karty” przyznane zostaną zarówno najlepszym polskim zawodowcom, jak i utalentowanym amatorom, stanowiącym trzon Kadry Narodowej. Zawodnicy zostaną wyłonieni na podstawie rankingu najlepszych zawodowych golfistów w kraju oraz wyników w Mistrzostwach Polski.

Deutsche Bank Polish Masters to rozgrywany po raz pierwszy w Polsce finał europejskiej ligi golfa. W ubiegłym roku we Wrocławiu odbył się europejski turniej eliminacyjny z cyklu Pro Golf Tour pod nazwą Deutsche Bank Wrocław Open. Zawodowy cykl Pro Golf Tour jest szansą awansu do 2-ligowego Challenge Tour, a następnie do European Tour – jednej z dwóch najlepszych serii golfowych na świecie.

Bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy mieli okazję gościć europejską, zawodową ligę golfa. Dzięki uczestnictwu w finale ligi Pro Golf Tour nasi zawodnicy poza międzynarodowym doświadczeniem mają szansę na zdobycie punktów rankingowych niezbędnych w ewentualnych kwalifikacjach olimpijskich – mówi Leszek Niemycki, Prezes Deutsche Bank PBC, który od dziewięciu lat wspiera najważniejsze turnieje zawodowe w Polsce.

Więcej informacji na stronie: www.polishmasters.eu

Deutsche Bank PBC patronuje cyklowi turniejów Pro-Am Tour już po raz dziewiąty. Od 2012 roku dzięki zaangażowaniu Banku i organizatorów turniej ma międzynarodowy wymiar w oparciu o finał ligii Pro Golf Tour.

Równocześnie Grupa Deutsche Bank jest sponsorem tytularnym odbywających się w Bostonie rozgrywek Deutsche Bank Championship, które są częścią legendarnego US-PGA-Tour. W golfowym portfolio Banku jest także popularny wśród golfistek  Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open. Pod hasłem Deutsche Bank Invitational co roku organizowane są specjalne rozgrywki międzynarodowe dla Klientów oraz Przyjaciół Deutsche Bank, grających amatorsko w golfa.

Informacje dodatkowe:

130831.final.golfa.02.115x53Deutsche Bank Championship

Rozgrywki Deutsche Bank Championship, organizowane w Bostonie, w Stanach Zjednoczonych, są obecnie częścią legendarnego US-PGA-Tour.
www.deutschebankchampionship.com

130831.final.golfa.03.115x53Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open

Popularnym wśród golfistek przedsięwzięciem w golfowym portfolio banku jest Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open, będący częścią cyklu Ladies European Tour.

130831.final.golfa.04.119x54Deutsche Bank Invitational

Pod hasłem Deutsche Bank Invitational, co roku organizowane są specjalne rozgrywki międzynarodowe dla Klientów oraz Przyjaciół Deutsche Bank, grających amatorsko w golfa.

Źródło: Deutsche Bank PBC S.A.

Udostępnij artykuł: