Deutsche Bank Polish Masters

Finanse i gospodarka

Już 7 maja br. na polu golfowym Kalinowe Pola koło Świebodzina odbędzie się pierwszy turniej eliminacyjny w ramach naszego cyklu golfowego Deutsche Bank Polish Masters. Tegoroczna edycja to cykl najważniejszych w Polsce amatorskich rozgrywek z wielkim finałem w Rajszewie. Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w zagranicznym turnieju.

Już 7 maja br. na polu golfowym Kalinowe Pola koło Świebodzina odbędzie się pierwszy turniej eliminacyjny w ramach naszego cyklu golfowego Deutsche Bank Polish Masters. Tegoroczna edycja to cykl najważniejszych w Polsce amatorskich rozgrywek z wielkim finałem w Rajszewie. Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w zagranicznym turnieju.

Eliminacje na Kalinowych Polach będą pierwszą tegoroczną odsłoną cyklu Deutsche Bank Polish Masters, którego wielki finał odbędzie się 23-25 września 2016 r. jednocześnie na dwóch polach golfowych: First Warsaw Golf&CC w Rajszewie oraz Sobienie Królewskie G&CC pod Warszawą. W ramach projektu odbędzie się aż 9 rozgrywek eliminacyjnych na najlepszych polach golfowych w Polsce. Podczas turnieju finałowego w Rajszewie wyłonionych zostanie aż 18-tu zwycięzców, którzy zostaną zaproszeni na zagraniczny turniej. Szczegóły już wkrótce.

Równocześnie projekt obejmuje szereg atrakcji dla gości. W ramach każdej rozgrywki eliminacyjnej Deutsche Bank Polish Masters odbędzie się piknik wraz z Akademią Golfa, czyli nauką gry w golfa dla początkujących pod okiem profesjonalnych trenerów.

Po raz drugi w Polsce, golfiści-amatorzy będą mieli szansę zagrać w turnieju, który na żywo będzie transmitowany w Telewizji Publicznej. Finałowy turniej w Warszawie zostanie wyemitowany podczas 3-godzinnej relacji w TVP Sport HD live (niedziela, 20 września w godz. 14:00 - 17:00), a informacje o nim ukażą się m.in. w głównych wydaniach wiadomości TVP1, TVP2.

W amatorskim turnieju wezmą udział znani sympatycy tej dyscypliny sportu, a wśród nich oficjalni ambasadorzy naszego turnieju: były hokeista NHL, Mariusz Czerkawski i dyrektor piłkarskiej reprezentacji Polski, Tomasz Iwan.

Harmonogram I eliminacji:

  • 7 maja (sobota) - Kalinowe Pola
  • godz. 9:00 - start turnieju Deutsche Bank Polish Masters
  • godz. 14:00 - start pikniku golfowego
  • Akademia Golfa - nauka gry w golfa pod okiem profesjonalnych trenerów
  • Lunch w restauracji klubowej
  • Kibicowanie najlepszym zawodnikom rundy eliminacyjnej Deutsche Bank Polish Masters

Pełny harmonogram cyklu Deutsche Bank Polish Masters 2016:


Eliminacje:

  • 7 maja - Kalinowe Pola (k/Zielonej Góry) 

  • 21 maja - Sobienie Królewskie (pod Warszawą) 

  • 28 maja - Rosa Private Golf (k/Częstochowy)
  • 
25 czerwca - First Warsaw Golf (pod Warszawą) 

  • 2 lipca - Modry Las (k/Szczecina) 

  • 23 lipca - Śląski Klub Golfowy (k/Katowic) 

  • 30 lipca - Sierra Golf Club (k/Wejherowa/Gdynia) 

  • 20 sierpnia - Toya Golf Club (Wrocław) 

  • 28 sierpnia - Kraków Valley (k/Krakowa)

Finał:

  • 23-24 września - First Warsaw G&CC Rajszew & Sobienie Królewskie G&CC (rozgrywki na dwóch polach jednocześnie)
  • 25 września - First Warsaw G&CC Rajszew (piknik, relacja na żywo w TVP Sport HD)

 

Turniej zagraniczny - nagrodą dla zwycięzców finałowych rozgrywek:

  • Szczegóły już wkrótce

Deutsche Bank i golf
Deutsche Bank od wielu lat angażuje się w renomowane wydarzenia golfowe w Europie i na świecie. Do niezwykle popularnych należy rozgrywany w Bostonie turniej Deutsche Bank Championship, w którym wielokrotnym zwycięzcą był m.in. światowej klasy sportowiec - Tiger Woods. Turniej jest częścią legendarnego US-PGA-Tour. Przez wiele lat Bank współorganizował  także doskonale znany wszystkim golfistom na świecie Deutsche Bank Players’ Championship of Europe oraz Deutsche Bank Ladies’ Swiss Open, prestiżowy turniej dla kobiet odbywający się w ramach cyklu Ladies European Tour.

W Polsce Deutsche Bank od 12 lat patronuje cyklowi turniejów golfowych, opartemu na wspólnej rywalizacji zawodowców z amatorami. Początkowo był on organizowany pod nazwą Deutsche Bank Pro-Am Tour; w 2012 roku nasz turniej zyskał już międzynarodowy wymiar w oparciu o ligę Pro Golf Tour. W latach 2013-2014 rozgrywki Deutsche Bank Polish Masters były finałowym turniejem europejskiego cyklu i zgromadziły najlepszych zawodników ligi Pro Golf Tour w Europie. Od ubiegłego roku Deutsche Bank powrócił do koncepcji rywalizacji najlepszych polskich Amatorów, którzy walczyć będą o zaproszenie na zagraniczny turniej. Deutsche Bank jest również sponsorem Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup - prestiżowego wydarzenia golfowego dla kobiet.

Szczegółowe informacje o turniejach Deutsche Bank dostępne są na stronach:www.polishmasters.eu  |  www.deutschebankchampionship.com 

Sabina Salamon

Rzecznik Prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce

 

 

 

Udostępnij artykuł: