DevelopRes ze wsparciem BOŚ Banku. Deweloper będzie kontynuować inwestycje w Rzeszowie

Czysty zysk / Inwestycje / Nieruchomości / Z rynku

Bank Ochrony Środowiska udzielił wparcia finansowego rzeszowskiemu deweloperowi. Dzięki przyznanym środkom spółka będzie mogła kontynuować rozpoczęte w Rzeszowie inwestycje związane z budownictwem mieszkaniowych.

Siedziba główna BOŚ Banku
Fot. Materiały prasowe BOŚ

Bank Ochrony Środowiska udzielił wparcia finansowego rzeszowskiemu deweloperowi. Dzięki przyznanym środkom spółka będzie mogła kontynuować rozpoczęte w Rzeszowie inwestycje związane z budownictwem mieszkaniowych.

Udzielone przez @BOS__Bank wsparcie potwierdza jego gotowość do finansowania spółek, które w swoim portfelu posiadają inwestycje budowlane z proekologicznymi rozwiązaniami #BOSBank

DevelopRes sp. z o.o. to największa polska firma deweloperska w Rzeszowie. Bank Ochrony Środowiska S.A. udzielił jej pożyczki hipotecznej w kwocie 60 mln PLN na okres 15 lat.Obecnie realizuje ona inwestycje w czterech atrakcyjnych dzielnicach Rzeszowa: na osiedlu Zawiszy, SkyRes, Nad Wisłokiem oraz Urocze Nowe Miasto. Pod koniec 2017r. rozpoczęła także inwestycję przy ul. Lubelskiej - osiedle Bella Dolina.

Wsparcie inwestycji budowlanych z proekologicznymi rozwiązaniami

Udzielone przez BOŚ Bank wsparcie potwierdza jego gotowość do finansowania spółek, które w swoim portfelu posiadają inwestycje budowlane z proekologicznymi rozwiązaniami. W przypadku spółki DevelopRes jest to wybudowany w Rzeszowie, w prestiżowej lokalizacji kompleks biurowo-mieszkaniowy SkyRes. Najnowocześniejszy w mieście i regionie biurowiec otrzymał międzynarodowy certyfikat LEED Gold za nowatorskie, proekologiczne rozwiązania. Zgodnie z informacją podawaną przez spółkę, w całej Polsce taki certyfikat posiada tylko 27 budynków.Od 2006 r. spółka z powodzeniem realizuje własne projekty deweloperskie - począwszy od pozyskania gruntów, poprzez projektowanie we współpracy z biurami architektonicznymi, budowę, aż po przekazanie mieszkań klientom i późniejsze zarządzanie nimi. Od początku obecności w branży deweloperskiej sprzedała już ok. 2,5 tys. mieszkań.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska S.A.

 
Udostępnij artykuł: