Deweloperzy z Open Finance będą sprzedawać szybciej

Finanse i gospodarka

Open Finance startuje z pierwszym w Polsce kompleksowym programem wsparcia deweloperów Open For Developer. Ścisłe relacje mają poprawić obu stronom efektywność sprzedaży i przyspieszyć transakcje.

Open Finance startuje z pierwszym w Polsce kompleksowym programem wsparcia deweloperów Open For Developer. Ścisłe relacje mają poprawić obu stronom efektywność sprzedaży i przyspieszyć transakcje.

Open Finance zaczyna współpracować z deweloperami przy obsłudze klientów, którzy chcą skorzystać z kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Wykorzystując zdobyte doświadczenie, wypracowane narzędzia i wiedzę, firma planuje przyspieszyć zawieranie transakcji przez klientów i zwiększyć skuteczność obsługi. Przy udziale spółek z grupy Open Finance, deweloper będzie miał szansę dotrzeć w wybranych lokalizacjach ze swoją ofertą do nowej grupy klientów. Dodatkowo, dzięki programowi opieki finansowej nad pracownikami dużych ogólnopolskich firm i międzynarodowych korporacji, możliwe będzie przygotowanie dla nich specjalnych ofert mieszkaniowych. Firma stawia na unikatowość i personalizację rozwiązań dla poszczególnych deweloperów. - Open Finance zapewni kompleksową usługę nie tylko nabywcom nieruchomości, ale przede wszystkim samemu deweloperowi. Nacisk relacji będzie położony na wsparcie sprzedażowe. Deweloperzy w poszczególnych miastach będą mogli liczyć na wyspecjalizowanych doradców finansowych w największej sieci ponad 150 placówek zlokalizowanych w 80 miastach - mówi Paweł Komar, dyrektor zarządzający w Open Finance.

Finansowanie, marketing i szkolenia

Oprócz współpracy przy sprzedaży mieszkań, deweloper może także liczyć na wsparcie finansowe, marketingowe i szkoleniowe. Wykorzystanie zaplecza grupy kapitałowej Getin Noble Bank, której częścią jest Open Finance, gwarantuje pomoc przy finansowaniu przedsięwzięć deweloperskich między innymi poprzez kredyty inwestycyjne. Deweloper współpracujący z Open Finance otrzyma pomoc w organizacji kampanii wizerunkowo-marketingowych, a dla pracowników firma zaoferuje szkolenia z technik sprzedaży i wiedzy ekonomicznej.

- W obliczu szybko zmieniających się ofert kredytowych, kluczowego znaczenia nabiera skuteczność doradców i managerów. Open Finance stawia na jakość i doświadczonych profesjonalistów kredytowych. Zmieniające się otoczenie na rynku kredytów wymusza usprawnianie procesów i budowanie specjalnych ofert dla klientów. Bardzo ważny jest czas i dostępność oferty, dlatego wybranym partnerom chcemy zapewnić w bankach przyspieszone ścieżki analizy dokumentacji - dodaje Paweł Komar.

Szybka analiza kredytowa

Obecność doradcy w biurze sprzedaży dewelopera pozwoli już na pierwszym etapie poszukiwania nieruchomości przez klienta sprawdzić, czy wybrane lokum będzie można sfinansować kredytem. Dzięki dostępnie doradcy online do Biura Informacji Gospodarczej, klient od ręki uzyska wgląd w swoją historię kredytową. Na miejscu dowie się też jaka będzie jego miesięczna rata kredytu - Będzie szybko, a może też być taniej niż w ogólnie dostępnych ofertach, bo celem współpracy są między innymi zindywidualizowane propozycje kredytowe i oferty specjalne - dodaje Paweł Komar.

Proponowane promocje i rozwiązania finansowe mogą łączyć kredyt mieszkaniowy z innymi usługami związanymi z zakupem nieruchomości, np. obniżonym kosztem notariusza, wyceny nieruchomości czy ubezpieczenia. - Open Finance zdecydowanie otwiera się na nowych partnerów z rynku nieruchomości. Dajemy deweloperom wsparcie, jakiego nie oferował dotąd żaden inny podmiot w branży - dodaje dyrektor departamentu deweloperskiego w Open Finance, Jacek Michalski. Nowa działalność będzie jednym z kluczowych elementów rozwoju spółki w najbliższych latach.

Pierwsze projekty w realizacji

Open Finance z powodzeniem połączył siły sprzedażowe ze znanymi firmami we Wrocławiu i Warszawie. Z ogólnopolską firmą Robyg zorganizował w Gdańsku dni otwarte połączone z konferencją na temat programu "Mieszkanie dla Młodych" i stworzył dedykowaną ofertę kredytową,,Wsparcie na Starcie". Wkrótce razem z jedną z krakowskich firm, ruszy z reklamą i ofertą pierwszych w Polsce mieszkań zbudowanych w wielorodzinnym budownictwie ekologicznym. W przygotowaniu są także specjalne akcje marketingowe  w innych miastach Polski, w których klienci danego dewelopera otrzymają specjalne pakiety korzyści i programy rabatowe.

Źródło: Open Finance

Udostępnij artykuł: