Dialog o przyszłości europejskiego rolnictwa

Gospodarka

Premier Mateusz Morawiecki, komisarz Phil Hogan oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w sobotę 2 marca spotkają się z uczestnikami Europejskiego Forum Rolniczego. Tematem debaty będzie polityka zrównoważonego rozwoju jako szansa dla polskich obszarów wiejskich. Spotkanie w podrzeszowskiej Jasionce będzie mało formułę Dialogu Obywatelskiego.

Zaproszenie na Europejskie Forum Rolnicze

Premier Mateusz Morawiecki, komisarz Phil Hogan oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w sobotę 2 marca spotkają się z uczestnikami Europejskiego Forum Rolniczego. Tematem debaty będzie polityka zrównoważonego rozwoju jako szansa dla polskich obszarów wiejskich. Spotkanie w podrzeszowskiej Jasionce będzie mało formułę Dialogu Obywatelskiego.

Początek: sobota, 2 marca 2019 roku, godz. 09:00

Miejsce: Europejskie Forum Rolnicze, G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego, Jasionka k. RzeszowaGoście:
  • Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów RP
  • Phil Hogan – Komisarz UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich
  • Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, były minister pracy i polityki społecznej

Aula na Europejskim Forum RolniczeRejestracjaDialog obywatelski odbędzie się w ramach II. edycji Europejskiego Forum Rolniczego. Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się na stronie internetowej wydarzenia: www.forum-jasionka.pl (2 dzień Forum, 2 marca 2019). Udział w Forum oraz w spotkaniu jest bezpłatny.

Dialog z obywatelamiJednym z założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), przyjętej przez Radę Ministrów RP w 2017 roku, jest położenie nacisku na harmonijny rozwój obszarów wiejskich całego kraju, z efektywnym wykorzystaniem wszelkich dostępnych środków finansowych – zarówno unijnych, jak i krajowych.Tematyka spotkania w Jasionce będzie koncentrowała się m.in. na sposobach realizacji SOR w odniesieniu do celów Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). Spotkanie z gośćmi Dialogu Obywatelskiego będzie zatem okazją do dyskusji o bieżących wydarzeniach w europejskim rolnictwie oraz cennym źródłem wiedzy.Dialogi Obywatelskie to inicjatywa KE, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas dialogów komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii.Spotkanie w Jasionce organizowane jest z inicjatywy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, wspólnie z Europejskim Forum Rolniczym.Bezpłatna rejestracja na Europejskie Forum Rolnicze trwa do 25 lutego 2019Europejskie Forum Rolnicze 2019 odbędzie się w dn. 1-2 marca 2019 roku w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce/k. Rzeszowa. Rejestracja i udział w Forum są bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie: www.forum-jasionka.plPatronat honorowy nad Europejskim Forum Rolniczym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP – Jan Krzysztof Ardanowski. Partnerem regionalnym wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.

***

Europejskie Forum Rolnicze to dwa dni dyskusji i spotkań z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. To również znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej. Pierwsza edycja Forum, która odbyła się w marcu 2018 r., zgromadziła blisko 2000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.Więcej informacji: www.forum-jasionka.plEuropejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.G2A ARENA to najnowocześniejsze i największe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w województwie podkarpackim. To miejsce organizacji najważniejszych w regionie imprez targowych, konferencji, wystaw i kongresów o charakterze lokalnym, krajowym i międzynarodowym. W ciągu roku obiekt odwiedza ponad 100 tys. osób. Odbywa się tutaj ok. 130 wydarzeń. Swoje produkty prezentuje ok. 1000 wystawców. G2A Arena to najważniejszy ośrodek wystawienniczo-kongresowy na Podkarpaciu i biznesowa wizytówka regionu. Szczegóły na: www.g2aarena.pl Dodatkowych informacji udziela: Justyna Klepacz Biuro Prasowe Fundacji EFRWP kom.: (+48) 509 331 791 e-mail: j.klepacz@jipr.pl
Udostępnij artykuł: