Digital Business Plaform firmy Software AG zwiększa funkcjonalność i obecność na rynku

Finanse i gospodarka

Znaczny wzrost zainteresowania klientów cyfrową platformą biznesową Software AG i postępujący rozwój ekosystemu partnerów6-miesięczny cykl wydań pozwala innowacjom nabrać rozpędu i zwiększa ilość zapytańDostępność nowych funkcjonalności platformy i nowych modeli jej wdrażania

Znaczny wzrost zainteresowania klientów cyfrową platformą biznesową Software AG i postępujący rozwój ekosystemu partnerów6-miesięczny cykl wydań pozwala innowacjom nabrać rozpędu i zwiększa ilość zapytańDostępność nowych funkcjonalności platformy i nowych modeli jej wdrażania

Firma Software AG poinformowała o postępach w zakresie przyjęcia przez rynek cyfrowej platformy biznesowej: Digital Business Platform. Wzrasta zainteresowanie klientów, rozwija się również grono partnerów, wdrażających platformę. Cyfrowa platforma biznesowa staje się dziś kluczem do rozwoju technologicznego firm, które stawiają sobie za cel cyfrową transformację (infografika).

Cyfrowa platforma biznesowa firmy Software AG zapewnia szeroką gamę możliwości, które pozwalają przedsiębiorstwom na szybkie tworzenie aplikacji biznesowych ery cyfrowej. Konwencjonalne, gotowe systemy ERP i aplikacje software’owe są przeznaczone do wspierania istniejących i przewidywalnych procesów biznesowych, co oznacza, że nie można ich wystarczająco szybko zaadaptować do zmian w biznesie. Natomiast Digital Business Platform wspomaga rozwój aplikacji dla nowych, nieistniejących wcześniej procesów cyfrowych.

Dr Wolfram Jost, CTO firmy Software AG powiedział: “Aplikacje ery cyfrowej są adaptowalne i gotowe na zmianę. Nie da się kupić ‘z półki’ aplikacji, które dadzą nam przewagę w trakcie cyfrowej transformacji. Takie aplikacje muszą być zbudowane w oparciu o zaawansowaną platformę rozwojową. Co więcej, tego typu platformy stanowią o przyszłości IT w biznesie, czy to w zastosowaniach w chmurze, w podejściu chmurowo-hybrydowym, czy w tradycyjnych instalacjach na miejscu."

Cyfrowa transformacja w działaniu: Digital Business Platform ułatwia koncentrację na klientach
Transformacja jest głównym wyzwaniem dla organizacji, które podążają w kierunku cyfryzacji i dla których najważniejszą przewagą konkurencyjną jest zorientowanie na klienta. Można ją osiągnąć poprzez rzeczywisty wgląd w sferę własnych działań operacyjnych, identyfikowanie potencjalnych wąskich gardeł, a także poprzez zautomatyzowane i zoptymalizowane procesy biznesowe. W taki sposób można dynamiczne reagować na zmiany w środowisku biznesowym.

Cyfryzacja postępuje na świecie
Dr Wolfram Jost z Software AG zauważył również: “Obserwujemy postęp cyfryzacji w skali światowej. Jeden z głównych operatorów telekomunikacyjnych w Australii rozpoczął nowy proces transformacji swoich procesów, aby dostarczać swoje produkty i usługi na rynek pięć razy szybciej. Wiodący producent półprzewodników we Francji zarządał systemu zamówień, fakturowania i płatności, który pozwoliłby rozpoznawać opóźnienia w łańcuchu dostaw i szybko na nie reagować. W Niemczech firma logistyczna potrzebowała systemu, który pomoże im szybciej odpowiadać klientom i jednocześnie oferować im szersze portfolio usług. W każdym z tych przypadków firmy wybrały cyfrową platformę biznesową Software AG jako podstawę transformacji ich biznesu."

Software AG zapewnia 6-miesięczny cykl deweloperski Digital Business Platform
Digital Business Platform jest środowiskiem rozwojowym zorientowanym na usługi, opartym na logice zdarzeń i wspierającym interfejsy programistyczne aplikacji (API). Zapewnia wiele gotowych usług aplikacyjnych wyższego poziomu, które wspierają budowanie logiki w zakresie integracji, procesów, decyzji, zdarzeń i programowania. Platformę dostosowano do potrzeb chmury i mobilności. Wspiera ona również tworzenie mikro-usług i działa według zasad architektury definiowanej przez oprogramowanie (software defined architecture). Dla ułatwienia platforma wspiera zarządzanie kontenerami. Gros ulepszeń uzyskano dzięki zmianom w pięciu podstawowych komponentach platformy cyfrowej, które zaktualizowano w ciągu sześciu miesięcy od wprowadzenia platformy na rynek, w tym:

  1. Transformacja biznesowa i IT - ARIS i Alfabet: najnowsza wersja oprogamowania Alfabet pozwala bardziej efektywnie planować i zarządzać środowiskiem korporacyjnym. Została wyposażona w nowe możliwości raportowania, takie jak: mapy do analizy wydajności według regionów, czy integrację z katalogiem IT Technopedia®, aby bardziej precyzyjne zarządzać portfelem technologicznym firmy. Najnowsza edycja oprogramowania ARIS pomaga organizacjom przekształcać się w kierunku cyfrowej firmy zorientowanej na klienta poprzez poprawę procesów, dostosowujących organizację do zachowań i oczekiwań klientów oraz do preferowanych przez nich sposobów kontaku. Nowy ARIS oferuje również pełen zakres możliwości chmurowych.
  2. Zarządzanie danymi w pamięci - Terracotta: najnowsza wersja oprogramowania Terracotta BigMemory oferuje wsparcie usług replikacji WAN, a także rozszerzenie wsparcia do Java 8 i RedHat EL7 (serwer). Dla społeczności open source Terracotta oferuje obecnie również pamięć typu "off-heap".
  3. Integracja - webMethods: nowa wersja 9.8 znacząco rozszerza i wzbogaca ofertę chmurową Software AG, podwyższa produktywność programistów i użytkowników biznesowych, dając im lepsze narzędzia procesowe i zadaniowe, przy jednoczesnym podniesieniu wydajności narzędzi analitycznych.
  4. Zwinne procesy - webMethods AgileApps: narzędzia AgileApps dają ekspertom dziedzinowym i deweloperom możliwości wizualnego tworzenia i wdrażania rozwiązań procesowych, a wszystko w ciągu dni lub tygodni, zamiast miesięcy czy lat, jak dawniej.
  5. Inteligentne operacje biznesowe (IBO) - Apama: rozwiązanie Apama Streaming Analytics jest sercem oferty IBO firmy Software AG i podstawą, na której firmy mogą oprzeć zarządzanie szybkimi danymi typu Big Data i rosnącym wpływem "Internetu Rzeczy". Nowa wersja Apamy niesie ze sobą długo oczekiwaną funkcję skalowalności horyzontalnej i dostępności: Apama Queries. Dzięki niej analitycy biznesowi i deweloperzy będą mogli tworzyć skalowalne i elastyczne aplikacje, które obsługują zdarzenia pochodzące z bardzo wielu bytów świata rzeczywistego.

Ponadto rozwiązania Adabas & Natural zyskały szereg rozszerzeń, które dają kompleksowe możliwości integracyjne z platformą Digital Business Platform. Najnowsza aktualizacja, Event Analytics for Adabas, sprawdza w czasie rzeczywistym wrażliwe operacje Adabas dla krytyczynych aplikacji biznesowych.

Wszystkie nowe funkcje są już dostępne w najnowszej wersji Digital Business Platform.

Marzena Fajkowska
Marketing Manager
Software AG Polska

 
Udostępnij artykuł: