Diners Club wchodzi do Kazachstanu

Z rynku

Od połowy września płatności kartami kredytowymi oraz obciążeniowymi Diners Club są akceptowane w Republice Kazachstanu.

Od połowy września płatności kartami kredytowymi oraz obciążeniowymi Diners Club są akceptowane w Republice Kazachstanu.

Karty Diners Club były dotąd akceptowane w 185 państwach. Od tej jesieni dołączył do nich Kazachstan. Na razie płatności kartami DC można dokonywać w ponad 50 proc. punktów handlowo-usługowych w tym kraju. Użytkownicy kart Diners Club mogą również wypłacać gotówkę z ponad 2,2 tys. bankomatów.

- Kazachstan to kierunek, który coraz bardziej interesuje polskich przedsiębiorców. Podczas niedawnej wizyty prezydenta tego kraju w Polsce zainteresowanie przedstawicieli biznesu było większe niż podczas pobytu prezydenta Chin. W jeden dzień zawarto 15 porozumień biznesowych o wartości 1 mld USD. W przyszłym roku bezpośrednie połączenie lotnicze do Kazachstanu uruchomi nasz narodowy przewoźnik. To kolejny dowód na to, że firmy polskie i kazachskie dążą do współpracy i synergii i jeden z powodów poszerzenia sieci akceptacji Diners Club o to państwo. Co ciekawe, pierwszych dwóch płatności po uruchomieniu obsługi kart Diners Club w Kazachstanie dokonali właśnie Polacy - mówi Katarzyna Fatyga.

Płatności kartami Diners Club w Kazachstanie rozlicza Kazkommertsbank - który jest największym miejscowym centrum rozliczającym. Szacuje się, że wraz z wejściem DC do Kazachstanu rynek płatniczy tego kraju zyskał ponad 25 tys. nowych klientów.

W planach Diners Club International i Kazkommertsbank jest również wprowadzenie płatności zbliżeniowych. Ma to nastąpić w pierwszym kwartale 2017 r.

Luiza Rosłon

Udostępnij artykuł: