Dlaczego warto postawić na ubezpieczenia grupowe dla pracowników banku?

Polecamy / Z rynku

Ubezpieczenia osobowe zyskują z roku na rok na popularności. O 14% wzrosła liczba osób objętych ubezpieczeniami zdrowotnymi, a o 6% liczba umów grupowych na ochronę życia.

Saltus baner
Źródło: Saltus Ubezpieczenia

Ubezpieczenia osobowe zyskują z roku na rok na popularności. O 14% wzrosła liczba osób objętych ubezpieczeniami zdrowotnymi, a o 6% liczba umów grupowych na ochronę życia.

Gromadzone przez niezależne instytucje dane jasno wskazują na to, że Polacy i przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z ochrony rynku ubezpieczeń.

Z ostatnich danych Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) wynika, że już ponad 3,5 mln Polaków zdecydowało się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, to 14,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r.

Liczba aktywnych grupowych umów ubezpieczenia na życie wzrosła z kolei o  ponad 6 proc. r/r i aktualnie wynosi ponad 572 tys.– chronią one prawie 12 mln pracowników i ich najbliższych, można wyczytać w Biuletynie Kwartalnym Komisji Nadzoru Finansowego.

Dlaczego Polacy się ubezpieczają?

Ponieważ zapewnia to im wsparcie w najcięższych sytuacjach. W ramach polis zdrowotnych ubezpieczeni mogą swobodnie, a przede wszystkim szybko, bez konieczności długiego oczekiwania w kolejkach, korzystać z usług lekarzy specjalistów i prywatnych placówek medycznych.

A polisy na życie są ważnym uzupełnieniem ochrony, gdy trzeba się zmierzyć z najcięższymi sytuacjami. Chronią, gdy dojdzie do najgorszego. Oprócz wypłaty odszkodowania w razie śmierci ubezpieczonego zapewniają też środki na leczenie najpoważniejszych schorzeń, np. operacje onkologiczne, a także wsparcie finansowe w momencie utraty zdolności do pracy, hospitalizacji i wielu innych kryzysowych sytuacji zdrowotnych.

Pracownicze Programy Profilaktyczne

Warto pamiętać, że ubezpieczyciele na bieżąco dostosowują zakres swoich produktów do sytuacji. Przykładowo, ostatnio dodaliśmy do naszej oferty dwa nowe Pracownicze Programy Profilaktyczne.

Pierwszy z nich przewiduje opiekę i pomoc ozdrowieńcom w razie powikłań po przejściu COVID-19. Drugi ma za zadanie pomóc zapobiec i zwalczyć rosnący problem zwiększającej się liczby cukrzyków.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie pomożemy Ci zadbać o pracowników.

Zapytaj o ofertę pakietów zdrowotnych dla pracowników: zdrowie@saltus.pl

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: