DM Banku BPS oferuje obligacje SK Banku za 50 mln zł

Bankowość / Finanse i gospodarka

Do końca listopada Dom Maklerski Banku BPS prowadzi zapisy na obligacje Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. Do inwestorów trafi w sumie 500 tys. obligacji o nominale 100 zł każda.

Do końca listopada Dom Maklerski Banku BPS prowadzi zapisy na obligacje Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. Do inwestorów trafi w sumie 500 tys. obligacji o nominale 100 zł każda.

Obligacje Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie seria BSW1115 będą oprocentowane w oparciu o stopę WIBOR 6M powiększoną o stałą marżę w wysokości 2 proc..To oznacza, że np. w pierwszym okresie odsetkowym, zakładając WIBOR 6M na poziomie 4,78 proc. łączne oprocentowanie w skali roku wynosić będzie 6,78 proc..

- "Obligacje banków spółdzielczych to coraz bardziej popularna alternatywa do tradycyjnych depozytów i obligacji Skarbu Państwa. Klienci coraz częściej bowiem szukają innych sposobów na ulokowanie kapitału, które jednocześnie zapewnią im bezpieczeństwo i pozwolą zarobić. Te cechy spełniają właśnie obligacje banków spółdzielczych" - mówi Jan Kuźma, Prezes Zarządu DM Banku BPS.

- "Inwestorzy otrzymują od nas kolejny instrument do długoterminowego oszczędzania. Obligacje banków spółdzielczych są, moim zdaniem, wyjątkowo interesujące dla posiadaczy rachunków maklerskich IKE i IKZE. Osoby posiadające tego rodzaju rachunki, służące do samodzielnego oszczędzania na emeryturę, nie płacą bowiem "podatku Belki" od odsetek, co znacząco podnosi rentowność całej  inwestycji" - dodaje Jacek Tyszko, Dyrektor Zarządzający w DM Banku BPS.

Planowana data emisji to 30 listopada 2012 roku, a ich wykup ma nastąpić  30 listopada 2015 roku. Wartość emisji wynosi 50 mln zł, a wartość nominalna jednej obligacji  to 100 zł. Emisja ma charakter publiczny i kierowana jest do inwestorów, którzy mogą nabyć obligacje o wartości nie mniejszej niż 250 tys złotych. Emitent planuje wprowadzić obligacje do obrotu na Catalyst, gdzie na rynku wtórnym jednostką obrotu będzie jedna obligacja o wartości 100 złotych.

Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa z siedzibą w Wołominie jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się banków spółdzielczych w Polsce. Działa w  województwie śląskim i mazowieckim W sumie sieć jego oddziałów liczy 31 placówek w 19 miejscowościach.  Bank zajmuje się obsługą klientów indywidualnych, ale także małych i średnich przedsiębiorstw. Na rynku obecny jest od prawie 90 lat,  a od 2010 roku Bank funkcjonuje pod nazwą handlową SK BANK.

- "Polskie banki spółdzielcze to nowoczesne i stabilne finansowo instytucje, które w regionach mogą konkurować jakością obsługi i paletą produktową z największymi grupami finansowymi. Dodatkowo ich dobra kondycja finansowa sprawia, że ich obligacje są jednymi z najbezpieczniejszych dostępnych na rynku" - ocenia Jan Kuźma, Prezes Zarządu DM Banku BPS.

W ciągu 3 ostatnich lat Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa dynamicznie zwiększał swoje wyniki finansowe. Po pierwszych 6 miesiącach 2012 roku wynik odsetkowy wyniósł 24,85 mln zł, a prowizyjny 3,34 mln zł. W tym samym okresie wynik na działalności bankowej wyniósł 27, 98 mln zł.

Obligacje można nabywać w Punktach Usług Maklerskich Domu Maklerskiego Banku BPS SA. Dokumenty związane z emisją i lista PUM dostępne są na stronie domu maklerskiego po adresem: www.dmbps.pl

Źródło: DM Banku BPS

Udostępnij artykuł: