DNB Bank Polska stawia na różnorodność

Z rynku

DNB Bank Polska - Logo
DNB Bank Polska - Logo (źródło: materiały prasowe)

DNB Bank Polska od lat prowadzi szereg działań w zakresie zrównoważonego rozwoju, a odpowiedzialność korporacyjna to jeden z czterech strategicznych filarów jego działalności. Dotychczas w swoich działaniach Bank skupiał się na dwóch obszarach tematycznych: „Kierunku na Wiedzę” oraz „Kierunku na Środowisko”. Od 2020 roku do strategii CSR dodatkowo został włączony „Kierunek na Różnorodność”.

W najbliższym czasie #DNBBank Polska zamierza skoncentrować się na pomocy rodzicom w sprawowaniu ról wychowawczych

DNB Bank Polska od dawna podejmuje działania związane z zarządzaniem różnorodnością, za co w ubiegłym roku został wyróżniony w ratingu „Diversity and Inclusion”. Aby podkreślić wagę, jaką DNB Bank Polska przywiązuje do tematu różnorodności oraz zmian w funkcjonujących na rynku pracy rozwiązaniach, Bank zdecydował się włączyć „Kierunek na Różnorodność” do strategii CSR.

Zachowanie równowagi płci na stanowiskach menedżerskich oraz równości w zakresie wynagrodzeń

W ramach podjętych dotychczas przez DNB Bank Polska wewnętrznych działań związanych z zarządzaniem różnorodnością można wymienić między innymi wprowadzenie rozwiązań umożliwiających zachowanie równowagi płci na stanowiskach menedżerskich oraz równości w zakresie wynagrodzeń.

>> (otwiera się na nowej zakładce)”>Czytaj także: Tarcza Antykryzysowa: DNB Bank Polska podpisał z BGK umowę o współpracy >>>

– Z różnych sektorów gospodarki płyną do nas informacje o nierównościach w zarobkach kobiet i mężczyzn. W DNB Bank Polska dążymy do tego, aby osoby na tym samym stanowisku otrzymywały takie samo wynagrodzenie, bez względu na płeć – mówi Jolanta Szyller-Wójcik, Dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Komunikacji Korporacyjnej w DNB Bank Polska.

Przyjazne środowisko pracy i zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym

DNB Bank Polska dba również o przyjazne środowisko pracy i zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym. Zgodnie z ideą work-life balance, pracownicy mają możliwość korzystania z elastycznego czasu pracy i pracy zdalnej, a dzięki tzw. „krótkim piątkom” mogą wcześniej  rozpocząć weekend.

W najbliższym czasie DNB Bank Polska zamierza skoncentrować się na pomocy rodzicom w sprawowaniu ról wychowawczych. Bank zachęca mężczyzn do aktywnego korzystania z urlopów rodzicielskich i wspiera kobiety we wcześniejszym powrocie do pracy.

DNB Bank Polska przyłączył się również do grona sygnatariuszy „Karty Różnorodności”. Tym samym zobowiązuje się do podejmowania działań na rzecz tworzenia i promocji różnorodności zarówno wewnątrz organizacji, jak również w jej szeroko rozumianym otoczeniu biznesowym.

Źródło: DNB Bank Polska
Udostępnij artykuł: