DnB NORD zatrudnia i otwiera oddziały

Bankowość

DnB NORD Polska osiągnął w pierwszym półroczu zysk brutto w wysokości 42,8 mln zł. Zysk netto wyniósł 35,06 mln zł. Do końca roku bank chce zatrudnić około 100 nowych pracowników i otworzyć pięć nowych oddziałów.

Wynik z działalności bankowej wyniósł 153,2 mln zł – wobec 104,5 mln rok wcześniej. Suma bilansowa banku na koniec czerwca wyniosła 8,7 mld zł (7,6 mld zł rok wcześniej). DnB NORD znacząco poprawił też wskaźniki efektywności, w tym wskaźnik kosztów do dochodów, który spadł do 62,1 proc. (wobec ponad 100 proc. rok wcześniej) – informuje bank.

– Zakończyliśmy proces restrukturyzacji. Z jednej strony trwale obniżyliśmy koszty działania banku, a z drugiej – znacząco zwiększyliśmy przychody. Dobre wyniki są tego pochodną. Teraz rozpoczynamy stopniowy rozwój, powiedział Bartosz Chytła, prezes DnB NORD.

DnB NORD zapowiada otwarcie do końca roku pięciu nowych oddziałów: trzech w Warszawie i po jednym w Krakowie i Gdańsku. Będą one obsługiwać klientów indywidualnych oraz małe i średnie firmy (MSP). Bank rozpoczął już rekrutację pracowników do nowych placówek.

– Szukamy osób na stanowiska dyrektorów oddziałów, a także doradców klientów indywidualnych i MSP. Ale nie tylko. Poszukujemy też osób do centrali, co ma związek z rozwojem banku, w tym linii małych i średnich przedsiębiorstw – powiedziała Jolanta Szyller-Wójcik, dyrektor departamentu zarządzania zasobami ludzkimi w DnB NORD. – Na razie nasze potrzeby szacujemy na około 100 nowych pracowników. Jeśli jednak plany rozwojowe banku na lata kolejne zostaną zatwierdzone, skala prowadzonych rekrutacji znacząco się zwiększy.

Udostępnij artykuł: