Wydajemy : Do czytania, do ogladania, do słuchania

KF 2009.01-02 (styczeń - luty 2009)

DO CZYTANIA GARBO ABDYKACJA KRÓLOWEJ Barry Paris Wydawnictwo: Twój Styl 2007 ISBN: 978-83-7163-467-3, s. 640 cena: 59 zł To biografia jednej z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd kinowych Grety Garbo.

Jej osobowość odcisnęła silne piętno w kinematografii świata. Słynna Lovisa Gustafson wykreowała na scenie wizerunek unikalnej kobiety, który gromadził przed ekranami miliony widzów. Co takiego miała w sobie ta kobieta, że wzruszała świat? Odpowiedź znajdą Państwo w biograficznej pozycji pióra Barry Paris. Jeden z najbardziej cenionych amerykańskich krytyków filmowych pisał o aktorce:,,Widząc ją, człowiek uświadamia sobie, że tego nie można wyrazić słowami, że to po prostu absolutnie najpiękniejsze zjawisko pokolenia. Jakiś kaprys natury i sztuki stworzył twarz, osobowość i erotyczny magnetyzm niemający precedensu w historii. Była zjawiskiem, które należy przeżywać, nie adorować. Ale ludzie chętnie robili i jedno, i drugie”.

KAPUŚCIŃSKI ZE ŚWIATA [alebankmodule origin="..."

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: