Dobre półrocze Generali PPF

Finanse i gospodarka

Generali PPF Holding podało wyniki za I półrocze 2012 r. Składka przypisana brutto osiągnęła poziom 2,07 mld euro, o 7 proc. więcej niż rok wcześniej.

Generali PPF Holding podało wyniki za I półrocze 2012 r. Składka przypisana brutto osiągnęła poziom 2,07 mld euro, o 7 proc. więcej niż rok wcześniej.

W I półroczu 2012 r. odnotowano rozwój segmentu życiowego, podczas gdy komercyjne ubezpieczenia majątkowe i zdrowotne przyczyniły się najbardziej do wzrostów w składce przypisanej brutto. Składka przypisana brutto w segmencie ubezpieczeń na życie wzrosła o 5,2 proc. do 842 mln euro.

Składka przypisana brutto w segmencie ubezpieczeń majątkowych wzrosła rok do roku o 8,2 proc. do kwoty 1,23 mld euro, pomimo niekorzystnych trendów na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.

Wśród poszczególnych rynków, Generali PPF w Rosji wykazała 103 proc. wzrost rok do roku w składce przypisanej brutto w sektorze ubezpieczeń majątkowych oraz 33 proc. wzrost w składce z ubezpieczeń życiowych ze składką regularną. W Kazachstanie składka przypisana brutto w sektorze ubezpieczeń majątkowych wzrosła ponad pięciokrotnie. Polska, będąca jednym z kluczowych rynków, osiągnęła 13 proc. wzrost składki przypisanej brutto w segmencie ubezpieczeń majątkowych, a w segmencie ubezpieczeń na życie - 18 proc. wzrost składki w segmencie produktów ze składką regularną.

"Rezultaty pierwszego półrocza bieżącego roku wskazują, że Generali PPF Holding słusznie skupia się na uzyskaniu wzrostów z zyskowności, koncentrując się także na innowacyjności zarówno jeśli chodzi o ofertę produktową, jak i sposób komunikacji z klientami. Cieszymy się dobrymi wynikami zyskowności wykazanymi przez oddziały GPH w Polsce i Serbii" - podsumowuje Ladislav Bartonicek, prezes Generali PPF Holding.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: