Dodatkowe godziny zakupów dla pracowników służby zdrowia i funkcjonariuszy służb mundurowych

Z rynku

Sieć handlowa Netto od godz. 20.00 do 24.00 zaprasza na zakupy pracowników służby zdrowia oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.

koronawirus plakat netto polska
Źródło: Netto Polska

Sieć handlowa Netto od godz. 20.00 do 24.00 zaprasza na zakupy pracowników służby zdrowia oraz funkcjonariuszy służb mundurowych.

#NettoPolska: Od kilku tygodni sieć przekazuje ekipom ratowników oraz szpitalom darowizny w postaci produktów żywnościowych i środków higienicznych #Koronawirus #SłużbaZdrowia #SłużbyMundurowe #Pomoc @NettoPL

Netto w podziękowaniu za trud i codzienne poświęcenie, proponuje dodatkowo 10-proc. rabat na zakupy.

‒ Rabat na zakupy to nasze podziękowanie pracownikom ochrony zdrowia oraz służbom mundurowym za ich codzienną pracę i poświęcenie. Chcemy w ten sposób wyrazić swój ogromny szacunek oraz wdzięczność tym wszystkim, którzy obecnie znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z epidemią.

Do takich osób zaliczamy także naszych sprzedawców. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby ich również nagrodzić 10-proc. rabatem na zakupy w podziękowaniu za ich codzienną, bardzo wymagającą pracę – podkreśla Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Od 4 do 30 kwietnia specjalny rabat

Wszyscy pracownicy ochrony zdrowia oraz umundurowani funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej i wojska, od 4 do 30 kwietnia, mogą korzystać z rabatu w sklepach Netto, robiąc zakupy w godz. 20.00 ‒ 24.00.

Zniżka dotyczy wszystkich produktów oprócz alkoholu i papierosów, regulamin akcji dostępny jest w każdym sklepie Netto. Taki sam rabat przysługuje wszystkim pracownikom sieci, lecz bez ograniczeń godzinowych.

Obecna, trudna sytuacja wymaga od przedstawicieli służby zdrowia oraz służb mundurowych najwyższego zaangażowania w wykonywaną pracę - czytamy w komunikacie NETTO, w którym firma informuje o wydłużeniu specjalnym przywilejów dla osób walczących z Covid-19. Jako wyraz wdzięczności za ich codzienne poświęcenie, sieć handlowa Netto wydłuża obowiązywanie 10-procentowego rabatu na zakupy, który został przyznany w okresie przedświątecznym. Pracownicy ochrony zdrowia, a także umundurowani funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej i wojska, do 30 kwietnia wciąż mogą korzystać z rabatu w sklepach Netto, robiąc zakupy w ciągu czterech ostatnich godzinach otwarcia placówek.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

Dodatkowo sieć informuje, że już w marcu przekazała zatrudnionym w swoich placówkach bony wielkanocne o wartości 1,5 miliona złotych.

Solidarność i pomoc

Netto nie ustaje w działaniach poprawiających bezpieczeństwo w sklepach, ale nie zapomina także o okazywaniu wdzięczności i solidarności ze służbami walczącymi z epidemią.

Dzięki oddolnej inicjatywie pracowników sklepów, od kilku tygodni Netto przekazuje ekipom ratowników oraz szpitalom darowizny w postaci produktów żywnościowych i środków higienicznych.

W wielu sklepach są także organizowane zbiórki produktów na rzecz placówek służby zdrowia.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter>> (otwiera się na nowej zakładce)"> >>>

Inne sieci handlowe

W sieci ALDI bez kolejki i z pierwszeństwem wejścia do sklepu oraz przy kasie zakupy zrobią m.in. lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, ratownicy medyczni, strażacy, pracownicy straży miejskiej oraz straży granicznej.

W sklepach Lidl udostępniono kasy pierwszeństwa wolontariuszom, pracownikom służby zdrowia np. lekarzom, pielęgniarkom czy ratownikom medycznym, a także przedstawicielom służb mundurowych.

Część wolontariuszy – np. organizacji Caritas Polska oraz Federacji Polskich Banków Żywności – korzysta z przygotowanych przez sieć identyfikatorów.

W sklepach należących do Tesco Polska także wprowadzono ułatwienia dla pracowników służb medycznych i mundurowych. W przekazanej na pytania aleBank.pl odpowiedzi biura prasowego sieci czytamy:

-Zwracamy się również do naszych pracowników i klientów z prośbą o zapewnianie pierwszeństwa osobom zaangażowanym społecznie.

Pracownicy służby medycznej, policji, straży pożarnej, wojska, instytucji wspierających zakupy dla Domów Pomocy Społecznej, Domów Opieki itd. mogą zgłaszać się do kierowników naszych sklepów z prośbą o szybszą obsługę zakupów.

Taką możliwość otrzymują po zweryfikowaniu odpowiednich dokumentów potwierdzających przynależność do jednej z wymienionych grup.

Jak informuje Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k. w placówkach handlowych należących do tej sieci w godzinach 10:00-12:00 wejście na teren sklepu możliwe jest obecnie tylko dla osób powyżej 65 roku życia, nad czym czuwa ochroniarz lub wyznaczony do tego pracownik sklepu.

W przysłanej do aleBank.pl informacji czytamy:

- Przez cały czas funkcjonowania marketów kontrolujemy liczbę klientów wchodzących i wychodzących ze sklepu, by mieć pewność, że na sali sprzedażowej przybywa odpowiednia liczba osób dokonujących zakupy. W tym celu zabezpieczyliśmy możliwe wejścia do marketu, pozostawiając do dyspozycji klientów jedno wejście oraz jedno wyjście, dodatkowo wydzielając przed marketami strefy, w których klienci bezpiecznie oczekują na możliwość wejścia do sklepu. Pragniemy przy tym poinformować, że po okazaniu legitymacji lub stosownego zaświadczenia pracownicy służby zdrowia oraz osoby o znacznym poziomie niepełnosprawności są wpuszczane do sklepów poza kolejnością.

Udostępnij artykuł: