Dolar słabszy po publikacji NFP

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) umocniło się na nowej pozycji w stosunku do dolara amerykańskiego po piątkowej publikacji.

Euro (EUR) umocniło się na nowej pozycji w stosunku do dolara amerykańskiego po piątkowej publikacji.

Para obecnie notowana jest na poziomie 1.3276 i umocniła się po gorszych wynikach publikacji dotyczącej zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP), co skłoniło inwestorów do przypuszczeń, że QE będzie kontynuowana przez pewien czas.

Dolar amerykański (USD) stracił w stosunku do jena japońskiego (JPY). Dolar obecnie notowany jest na poziomie 98.75 i będzie potrzebował publikacji lepszych danych gospodarczych,  aby z powrotem osiągnąć wartość ponad 100. Dzisiejsza publikacja indeksu ISM dla usług, będzie ważnym wskaźnikiem dotyczącym rozwoju gospodarczego USA.

Funt brytyjski (GBP) osiągnął wartość powyżej 1.5274 w stosunku do dolara amerykańskiego. Funt szterling  znalazł silny opór na poziomie 1.5300. Dzisiaj warto zwrócić uwagę na publikację brytyjskiego indeksu PMI dla usług.

Akcje

Umocniły się akcje europejskie. Prowadzi GER 30 (DAX). Indeks osiąga wyższe wartości powyżej 8420 przed dzisiejszą publikacją na temat sprzedaży detalicznej w Strefie Euro.

Towary

WTI Crude (OIL) obecnie osiągnęła wartość powyżej poziomu 107.33. Ropa obecnie czeka na lepsze dane z USA,  po tym jak pod koniec ubiegłego tygodnia osiągnęła wartość na poziomie 106.00.

Para dnia

Złoto (XAU) obecnie notowane jest na poziomie 1316 dolarów za uncję i poszukuje bodźca do dalszego wzrostu wartości. Szlachetny metal osiągnął w piątek niską wartość 1285 i dobił się do poziomu 1319 dzisiejszego ranka, przez zwątpienie inwestorów w redukcję QE.

Opcje FX

Traderzy powinni dziś zabezpieczyć swoje pozycje przed negatywnymi ruchami dolara, ograniczając w ten sposób ryzyko straty. Obecnie inwestorzy wykorzystują kombinacje opcji, które pomogą im zyskać podczas ewentualnego odwrócenia trendu złota. 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: