Dom Kredytowy Notus dołączył do Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji

Finanse i gospodarka

Dom Kredytowy Notus S.A. pomyślnie przeszedł weryfikację działań w obszarze zatrudniania nowych pracowników i tym samym został przyjęty do grona członków Koalicji Na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji.

Dom Kredytowy Notus S.A. pomyślnie przeszedł weryfikację działań w obszarze zatrudniania nowych pracowników i tym samym został przyjęty do grona członków Koalicji Na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji.

Promowanie dobrych praktyk i stosowania najwyższych standardów w rekrutacji, to główne cele Koalicji na Rzecz Przyznanej Rekrutacji. Przystąpienie do Koalicji wiąże się m.in. z wdrożeniem przez firmę tzw. Kodeksu Dobrych Praktyk w Rekrutacji, który wytycza kierunki postępowania w procesie zatrudniania pracowników. Obecność w szeregach organizacji jest potwierdzeniem, że firma do zatrudniania nowych pracowników podchodzi rzetelnie, z dbałością o wszystkie szczegóły i standardy etyczne. Zatem logotyp Koalicji jest dla kandydatów dowodem tego, że firma we właściwy sposób komunikuje się z potencjalnymi pracownikami, jest otwarta na kontakt z kandydatem, w jasny sposób formułuje oferty pracy poprzez zamieszczanie w nich konkretnych informacji na temat stanowiska i oczekiwań, a także dba o poufność i bezpieczeństwo danych kandydatów.

- Proces rekrutacji jest niezmiernie ważny z punktu widzenia firmy i pracownika. W Domu Kredytowym Notus wychodzimy z założenia, że rekrutacja nie musi być stresująca. Szukanie pracy samo w sobie jest nerwowym i często żmudnym przedsięwzięciem. Dlatego postanowiliśmy, że w naszej firmie przyjmowanie do pracy nowych osób będzie odbywało się sprawnie i komfortowo dla potencjalnych pracowników. Od lat stosujemy politykę przejrzystości i bezpieczeństwa rekrutacji, co postanowiliśmy podkreślić jeszcze przystąpieniem do Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji, bowiem naszym zdaniem stosowanie dobrych praktyk w procesie zatrudniania jest przejawem społecznej odpowiedzialności biznesu. Jednocześnie pozytywnie przekłada się na postrzeganie firmy przez potencjalnych pracowników, a także pomaga w samym procesie pozyskiwania najlepszych pracowników - wyjaśnia Paweł Skurski, Dyrektor HR, Dom Kredytowy Notus S.A.

Dom Kredytowy Notus S.A. sukcesywnie poszerza swój zespół. Obecnie firma zatrudnia ponad 600 pracowników i współpracowników. Firma za swoją politykę personalną była już wielokrotnie doceniania, co potwierdzają liczne nagrody, m.in. zajęcia I miejsca w  7. edycji Badania Najlepszy Pracodawca 2012 (BNP) przygotowywanym przez firmę AON Hewitt.

Źródło: Dom Kredytowy Notus

Udostępnij artykuł: