Dom Maklerski Citi Handlowy kończy wezwanie na akcje TVN dużym sukcesem

Bankowość

Dom Maklerski Citi Handlowy kolejny raz potwierdza swoją skuteczność w realizacji historycznych wezwań na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Po ubiegłorocznym sukcesie skupu akcji BGŻ, teraz DM Citi Handlowy pomyślnie zamyka  jedną z największych transakcji tego roku na warszawskim parkiecie. Liczba akcji objętych zapisami w wezwaniu Southbank Media Limited spółki z grupy Scripps Networks Interactive (SNI) przekroczyła 156 mln sztuk, czyli ponad 46 proc. kapitału akcyjnego. Tym samym po rozliczeniu wezwania grupa SNI stanie się posiadaczem akcji reprezentujących 98.76 proc. akcji spółki.  

Działamy dla klientów, przy czym pozostajemy dla nich partnerem a nie tylko brokerem. Skuteczne wspieramy ich w realizacji nawet najbardziej ambitnych planów a potwierdzamy to każdym kolejnym projektem. Wezwanie na akcje telewizyjnej grupy TVN to największe wezwanie na GPW od niemal roku. Zrealizowaliśmy je z ogromną precyzją, zaangażowaniem i co najważniejsze skutecznie – mimo wakacyjnego okresu na parkiecie. Naszą siłą pozostaje długoletnie doświadczenie, dobry zespół oraz współpraca z największymi graczami z warszawskiej GPW. To stanowi o naszej przewadze i konsekwentnie pozwala nam realizować transakcje jakie powierzyli nam klienci, tłumaczy Witold Stępień, prezes Domu Maklerskiego Citi Handlowy.

To nie jedyny taki wysoki poziom zapisów jaki Dom Maklerski Citi Handlowy osiągnął w swojej długoletniej historii. DM Citi Handlowy wspiera swoich klientów w realizacji transakcji wezwań już od lat 90-tych, kiedy to przeprowadził pierwszą tego typu transakcje na GPW, czyli wezwanie na spółkę Górażdże, gdzie skupiono 100 proc. akcji.  W zeszłym roku DM Citi Handlowy pełnił funkcję podmiotu pośredniczącego w wezwaniu na akcje BGŻ S.A. na rzecz BNP Paribas. Wartość tej transakcji zamknęła się wówczas w kwocie ponad 4 mld zł, Podobnie w 2011 roku DM Citi Handlowy był pośrednikiem w największym w historii warszawskiego parkietu wezwaniu na akcje BZ WBK o wartości ponad 15 mld zł.

Źródło: Bank Handlowy w Warszawie SA

Udostępnij artykuł: