Dominik Libicki w Zarządzie Polkomtel Sp. z o.o.

Kadry / Wiadomości

Rada Nadzorcza Polkomtelu podjęła decyzję o powołaniu Dominika Libickiego w skład Zarządu Spółki. Zdecydowała również, że Dominik Libicki obejmie stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Rada Nadzorcza Polkomtelu podjęła decyzję o powołaniu Dominika Libickiego w skład Zarządu Spółki. Zdecydowała również, że Dominik Libicki obejmie stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Od 15 maja 2014 roku Dominik Libicki pełni funkcję Członka Zarządu Polkomtelu. Zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej, po rejestracji przez sąd zmian w Akcie Założycielskim Spółki, obejmie stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Decyzja o powołaniu Dominika Libickiego do Zarządu jest naturalną konsekwencją zakończenia transakcji włączenia Polkomtelu do Grupy Cyfrowy Polsat. Stanowi kolejny istotny krok w kierunku integracji Grupy i realizacji strategii mającej na celu budowę wartości całej Grupy Polsat.

Zygmunt Solorz-Żak:

"Cieszę się, że transakcja została przeprowadzona w sposób sprawny i skuteczny. Powołanie Dominika Libickiego w skład Zarządu operatora sieci Plus jest ostatnim ważnym akordem, zamykającym całą transakcję i rozpoczynającym nowy etap w historii naszej Grupy. Integracja i współpraca obydwu firm rozpoczęła się już dużo wcześniej, ale mam nadzieję, że teraz będą mogły już w pełni wykorzystać swój cały wspólny potencjał. Zbudowanie największego przedsiębiorstwa w Polsce, powstałego z polskiego, rodzimego kapitału jest dla mnie powodem do dumy i jestem przekonany, że Cyfrowy Polsat i Polkomtel wspólnie osiągną sukces".

Dominik Libicki pełni funkcję Prezesa Zarządu Cyfrowy Polsat S.A. od marca 2001 roku. Ponadto zasiada w Radzie Nadzorczej Telewizji Polsat i jest Prezesem Zarządu Info-TV-FM. Od lutego 2005 roku pełni funkcję Wiceprezesa Związku Pracodawców Prywatnych Mediów, działającego w ramach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Jego wcześniejsze doświadczenia zawodowe związane są głównie z branżą produkcji telewizyjnej. Ponadto w latach 2005-2006 był Członkiem, a w latach 2006-2008 Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej PTC (obecnie T-Mobile).Od maja 1999 roku do marca 2011 roku zasiadał w Radzie Nadzorczej spółki Polskie Media S.A. Wielokrotnie doceniany i wyróżniany w konkursach za umiejętności w zakresie zarządzania.

W 2013 roku Cyfrowy Polsat zarządzany przez Dominika Libickiego został uznany za najlepiej zarządzaną polską spółkę w rankingu brytyjskiego magazynu finansowego Euromoney i zajął pozycję wicelidera głównego rankingu. W tym samym roku Spółka została uhonorowana prestiżowym Orłem "Rzeczpospolitej" w kategorii Najlepsza firma usługowa i infrastrukturalna oraz zajęła wysokie drugie miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku dziennika "Puls Biznesu". W tym roku anglojęzyczny tytuł "Digital TV Europe" wybrał Dominika Libickiego do wąskiego grona 50 najbardziej wpływowych menadżerów rynku mediów w Europie "Euro 50". Kierowany przez niego Cyfrowy Polsat regularnie jest doceniany za efektywną działalność, rozwój i osiągane wyniki.

W skład Zarządu Polkomtelu wchodzą obecnie Tobias Solorz - Prezes Zarządu oraz Joanna Nieckarz, Wojciech Piskorz i Tomasz Zadroga, wszyscy w randze Członka Zarządu.

Źródło: Plus

Udostępnij artykuł: