dr Błażej Kuźniacki

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Członek Rady Nadzorczej Bank Pocztowy S.A.

Członek Rady Nadzorczej Bank Pocztowy S.A.

Doktor nauk prawnych (Uniwersytet w Oslo, 2017 r.) - specjalizacja: międzynarodowe prawo podatkowe, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (summa cum laude, magister prawa – 2010 r., magister europeistyki – 2009 r.)

Od 2017 r. Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Autor ponad 70 krajowych i zagranicznych publikacji naukowych, z których wiele zdobyło prestiżowe nagrody, w tym m.in. Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego za najlepsze publikacje w zakresie prawa podatkowego. Wizytujący badacz naukowy (Senior Research Fellow) w Amsterdamskim Centrum Prawa Podatkowego na Uniwersytecie w Amsterdamie (2019 r.), wizytujący wykładowca na krajowych i zagranicznych uczelniach, w tym na Brazylijskim Instytucie Prawa Podatkowego (Instituto Brasileiro de Direito Tributário, IBDT) w São Paulo (2017-2019), Współpracownik Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych i Fundacji CDiSP (od 2013 r.), badacz naukowy i wykładowca w ramach kontraktu post-doktorskiego na Singapurskim Uniwersytecie Zarządzania (Singapur, 2017-2018 r.), badacz naukowy w ramach kontraktu doktorskiego na Uniwersytecie w Oslo (Norwegia, 2012-2016 r.) oraz wizytujący badacz naukowy na Wiedeńskim Uniwersytecie Ekonomii i Biznesu (Austria, 2015 r.). Prelegent na licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach i seminariach, laureat stypendium START 2015 Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Od 2018 r. związany z Ministerstwem Finansów, piastując najpierw stanowisko Radcy Ministra w Departamencie Systemu Podatkowego, a obecnie Zastępcy Dyrektora w Departamencie Podatków Dochodowych.

Swoją karierę zawodową rozpoczął jako prawnik w KPMG (Warszawa, 2010 r.), a następnie w kancelarii prawnej Cameron McKenna (Warszawa, 2011 r.), kancelarii prawnej BNWW (Warszawa, 2012 r.), kancelarii prawno-podatkowej sp.k. Mariański Group (Łódź, 2012-2013 r.) oraz jako Of Counsel w kancelarii prawnej PATH Augustyniak, Hatylak i Wspólnicy, sp. k. (Warszawa, 2016-2017 r.).

Pasjonat stosowania nowych technologii do prawa podatkowego.

Źródło: Bank Pocztowy SA
Udostępnij artykuł: