DRB wyróżnione tytułem Przedsiębiorstwa Fair Play 2015

Finanse i gospodarka

W dzisiejszych czasach konsumenci, jak również osoby poszukujące pracy, przy wyborze ofert coraz częściej na czele kryteriów ustawiają zaufanie do marki czy firmy. Uzyskanie tytułu Przedsiębiorstwa Fair Play nie tylko umacnia firmę na rynku konsumenckim, ale również na rynku pracy. Laureaci konkursu mają możliwość wykorzystania wyników w swojej działalności, co umacnia ich pozycję rynkową. Do grona firm posiadających tak ważny certyfikat dołączyło właśnie Centrum Odszkodowań DRB.

Program Przedsiębiorstwo Fair Play jest najstarszym programem certyfikacji jakości biznesu w Polsce. Jego główną ideą jest zachęcenie firm do zachowań etycznych, stworzenia pozytywnych relacji ze środowiskiem lokalnym, jak również dbałości o środowisko naturalne. Cele programu, wpisujące się w normy i wymagania określone w zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, przede wszystkim wspierają rozwój firm oraz poprawiają ogólny wizerunek polskich przedsiębiorstw.

Ten prestiżowy konkurs powstał w 1997 roku, na początku skierowany był do małych i średnich przedsiębiorstw, jednakże już w 1998 roku przystąpić mogły do niego wszystkie chętne firmy. Od tego czasu coraz więcej instytucji jest zainteresowanych uzyskaniem tak ważnego dla ich działalności certyfikatu.

Każda z firm zgłaszających swoją kandydaturę musi przejść dwuetapowy proces kwalifikacyjny. Podczas pierwszego etapu zainteresowani certyfikatem muszą wykazać swoje dokonania biznesowe czy społeczne zaangażowanie, jak również potencjał firmy, jej etyczne postępowanie oraz właściwe kontakty z klientami, dostawcami i pracownikami. W drugim etapie komisje: regionalna i ogólnopolska przeprowadzają audyt w centralach firm zainteresowanych otrzymaniem certyfikatu. Tak rozbudowany proces weryfikacji zgłoszeń jest gwarancją, że nagrodzone zostaną tylko najlepsze przedsiębiorstwa, które respektując wartości etyczne na co dzień, doskonale radzą sobie na rynku – odnosząc liczne sukcesy gospodarcze.

– Tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play jest dla nas bardzo ważny, gdyż podkreśla, że w naszej pracy kierujemy się profesjonalizmem, jak również działamy zgodnie z zasadami etycznymi. Otrzymany przez nas tytuł jest potwierdzeniem, że powierzone nam zadania wykonujemy na najwyższym poziomie, a nasi klienci, pracownicy, agenci i partnerzy mogą czuć się pewnie, bezpiecznie i komfortowo – podsumowuje Pan Arkadiusz Bochnak, Prezes Zarządu Centrum Odszkodowań DRB.

Dzięki takim inicjatywom jak program Przedsiębiorstwo Fair Play, coraz więcej firm dostrzega znaczenie rzetelnego traktowania kontrahentów i pracowników. Przekłada się to również na wzrost zainteresowania firm społeczną odpowiedzialnością biznesu, która zwiększa zaufanie konsumentów oraz rynku do przedsiębiorstwa.

Źródło: Centrum Odszkodowań DRB

Udostępnij artykuł: