Duże napięcie przed posiedzeniem EBC oraz danymi NFP

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) straciło wczoraj na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) spadając z poziomu 1.3679 o 0.2% i obecnie notowane jest około poziomu 1.3650.

Euro (EUR) straciło wczoraj na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) spadając z poziomu 1.3679 o 0.2% i obecnie notowane jest około poziomu 1.3650.

Para spadła wczoraj po publikacji raportu ADP o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA, który okazał się dużo lepszy niż zapowiadano. Wspólna waluta znajduje się pod presją przed dzisiejszą konferencją prasową Banku Anglii oraz publikacją o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym.

Dolar amerykański (USD) zyskuje na wartości w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając poziom 101.873. Dolar odbił się z półrocznego minimum w stosunku do jena po lepszej niż oczekiwano publikacji raportu dotyczącego prywatnej pracy, który wzbudził podejrzenia, że zatrudnienie w sektorze pozarolniczym może pokazać, że gospodarka amerykańska przechodzi silne ożywienie.  

Akcje

Akcje amerykańskie utrzymują swój poziom, po osiągnięciu maksimów wszech czasów we wtorek. Indeks US 500 (SPI) osiągnął poziom 1966, US 30 (DOW) poziom 1688, a USTech (NDQ) poziom 3889.

Towary

Platyna (XPT) spadła ze swojego najwyższego poziomu od 10 miesięcy i obecnie notowana jest na poziomie 1496, po lepszych danych dotyczących zatrudnienia w USA, które mogą pokazać dalszą poprawę amerykańskiej gospodarki.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) utrzymywało poziom około 1325 wczoraj, z oporem na poziomie około 1333 i wsparciem poniżej poziomu 1321. Złoto straciło dzisiaj rano na wartości, ponieważ inwestorzy zastanawiają się nad ryzykownymi aktywami, przed dzisiejszym posiedzeniem EBC oraz publikacją danych  NFP, które będą miały miejsce w dalszej części dnia.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Lond Straddle Strategy) na parze XAUUSD i korzystać, jeśli para będzie przesuwała się w którymkolwiek kierunku, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii. Long Straddle Strategy tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz opcji at-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: