Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Prawo i regulacje / Z rynku

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty: Rud i Batory Kancelaria Finansowa s.c. z siedzibą w Warszawie i Gerda Broker sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Na listę ostrzeżeń publicznych #KNF wpisane zostały nowe podmioty: Rud i Batory Kancelaria Finansowa s.c. z siedzibą w Warszawie i #GerdaBroker sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie #ListaOstrzeżeńPublicznychKNF @uknf

Jak poinformował Urząd KNF, 10 kwietnia 2019 r. na listę ostrzeżeń publicznych trafiły:

– Rud i Batory Kancelaria Finansowa s.c. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (oferowanie instrumentów finansowych bez zezwolenia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

– Gerda Broker sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 1 i 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (przyjmowanie i przekazywanie zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych oraz oferowanie instrumentów finansowych bez zezwolenia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Więcej informacji na temat podmiotów wpisanych na listę ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Udostępnij artykuł: