Dwa nowe podmioty wpisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF

Gospodarka

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

W poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały dwa nowe podmioty.

Na listę ostrzeżeń publicznych #KNF trafiły dwa nowe podmioty #ListaOstrzeżeńPublicznych @uknf

Jak informuje Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, są to:

Waluciarz.pl SA z siedzibą w Warszawie (KRS 386709). Zawiadomienie skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 i 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, tj. w zakresie doradztwa inwestycyjnego oraz oferowania instrumentów finansowych).

Safe Invest sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie (KRS 362080). Zawiadomienie skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ w Warszawie z art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe (gromadzenie środków pieniężnych innych osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, w celu udzielania kredytów, pożyczek pieniężnych lub obciążania ryzykiem tych środków w inny sposób).

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Źródło: KNF

 

Udostępnij artykuł: