Dwukrotnie wzrośnie liczba miejsc, w których zapłacimy kartą

Finanse osobiste / Firma

Dzięki przeznaczeniu ok. 600 mln zł, w ciągu 3 lat w Polsce może przybyć około pół miliona nowych terminali płatniczych. Ich liczba wzrośnie wtedy dwukrotnie.

Fot. Pixabay.com

Dzięki przeznaczeniu ok. 600 mln zł, w ciągu 3 lat w Polsce może przybyć około pół miliona nowych terminali płatniczych. Ich liczba wzrośnie wtedy dwukrotnie.

Mieczysław #Groszek z Fundacji #PolskaBezgotówkowa: dwukrotnie wzrośnie liczba miejsc, gdzie będziemy mogli zapłacić kartą płatniczą #karty #płatności #terminale

Pomoże to przedsiębiorcom z sektora handlowo-usługowego unowocześnić ich biznes oraz przyciągnąć nowych klientów, co w konsekwencji może stymulować wzrost całej gospodarki.

Bezpłatne terminale płatnicze dla firm

Fundacja Polska Bezgotówkowa zachęca przedsiębiorców do korzystania z bezpłatnych terminali płatniczych. Do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” przystąpiło już sześciu agentów rozliczeniowych, z którymi przedsiębiorcy mogą podpisywać umowy, aby korzystać z bezpłatnych terminali.Czytaj także: Polska Bezgotówkowa: bezpłatne terminale płatnicze dla przedsiębiorców. Warto przystąpić do Programu >>>

Detalistom, którzy kwalifikują się do udziału w Programie, fundacja oferuje możliwość finansowania do 3 terminali płatniczych przez okres roku.

W Polsce brakuje kilkuset tysięcy terminali płatniczych

Według ekspertów Fundacji Polska Bezgotówkowa w Polsce brakuje kilkuset tysięcy terminali płatniczych – wskazuje na to zarówno porównanie liczby terminali do liczby kas fiskalnych, jak i porównanie nasycenia terminalami na rynku w Polsce i w innych krajach UE.Jednocześnie jedną z głównych barier zgłaszanych przez przedsiębiorców, która zniechęca ich do zainstalowania terminali płatniczych, jest koszt tych urządzeń. Oferta Fundacji odpowiada na to wyzwanie zapewniając pokrycie kosztów użytkowania terminali przez przedsiębiorców oraz kosztu transakcji przez okres jednego roku.Czytaj także: Będzie więcej niż 600 tys. darmowych terminali płatniczych?

Do Programu „Polska Bezgotówkowa” mogą zgłaszać się mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnieni są chętni przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.- To chyba najlepszy przykład partnerstwa publiczno-prywatnego - mówi dr Mieczysław Groszek, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do Programu, otrzyma wsparcie ze strony fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie trzy terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.- Dziś mamy w Polsce 600 tys. terminali, a po realizacji programu ich liczba wzrośnie do 1,2 mln - wyjaśnia dr Mieczysław Groszek.

Źródło: MarketNews24

Udostępnij artykuł: