Dynamiczny rozwój V.me by Visa: 13 polskich banków jest zaangażowanych w prace nad usługą

Bankowość

Sieć akceptacji portfela V.me by Visa obejmuje już prawie połowę polskiego rynku e-commerce. Zalety portfela elektronicznego V.me by Visa - wygodę, szybkość i bezpieczeństwo płatności - doceniły już sklepy obsługujące blisko 45% obrotów w polskim e-handlu. Poza ING Bankiem Śląskim, który od końca kwietnia 2014 r. umożliwia konsumentom założenie portfela, do usługi dołączają kolejne banki.

Sieć akceptacji portfela V.me by Visa obejmuje już prawie połowę polskiego rynku e-commerce. Zalety portfela elektronicznego V.me by Visa - wygodę, szybkość i bezpieczeństwo płatności - doceniły już sklepy obsługujące blisko 45% obrotów w polskim e-handlu. Poza ING Bankiem Śląskim, który od końca kwietnia 2014 r. umożliwia konsumentom założenie portfela, do usługi dołączają kolejne banki.

Prace nad udostępnieniem V.me by Visa prowadzi obecnie 12 polskich banków: PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK, mBank, Bank Millennium, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole, Getin Noble Bank, eurobank, Bank Polskiej Spółdzielczości, SGB-Bank, Santander Consumer Bank oraz Meritum Bank.

Polacy coraz chętniej płacą kartami Visa za zakupy w internecie. W ciągu dwunastu miesięcy do końca czerwca 2014 r. wartość transakcji e-commerce dokonanych polskimi kartami Visa wyniosła niemal 900 mln euro, co oznacza wzrost o ponad 22% w skali roku. W analogicznym okresie liczba transakcji wzrosła o ponad 33%.

"Konsumenci coraz częściej kupują online, przybywa także sklepów internetowych, w tym uruchamianych przez tradycyjne naziemne sieci detaliczne, jak również coraz popularniejsze staje się kupowanie za pomocą telefonu z wykorzystaniem aplikacji mobilnych. Visa Europe dostrzega ten potencjał, intensywnie rozwijając portfel elektroniczny V.me by Visa, którym można płacić u kluczowych e-detalistów. Dzięki temu wdrożeniu banki mogą lepiej zaspokajać potrzeby klientów, oczekujących szybkich, prostych i bezpiecznych metod płacenia w sieci przy użyciu różnorodnych - w tym mobilnych - urządzeń" - komentuje Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Obecnie usługę portfela elektronicznego V.me by Visa udostępniają swoim klientom czołowi polscy agenci rozliczeniowi i integratorzy płatności obsługujący sklepy internetowe, tacy jak eCard, First Data Polska oraz Dotpay. Łącznie sieć akceptacji portfela obejmuje e-sklepy generujące blisko 45% obrotów w polskim handlu internetowym. Poprzez portfel V.me by Visa można już zapłacić w sklepach online takich detalistów jak m.in. RTV EURO AGD, Merlin, Media Markt, Saturn, PKP Intercity, Audioteka, Cinema City, Piotr i Paweł, PolskiBus, Ticketpro, Alfa Star.

Portfel V.me by Visa oferuje obecnie ING Bank Śląski, ale nie trzeba być klientem tego banku, by skorzystać z usługi. Swój portfel możemy utworzyć online i zarejestrować w nim swoją kartę - lub karty - pod adresem ingbank.portfel.v.me lub pl.v.me. Dla swoich klientów ING Bank Śląski wprowadził możliwość tzw. błyskawicznego utworzenia portfela z poziomu bankowości internetowej, co pozwala na automatyczne zapisanie kart wydanych przez ten bank od razu w portfelu. Portfel można również otworzyć podczas dokonywania płatności w sklepie internetowym po wybraniu opcji płatności V.me by Visa.

Z pozostałych 12 banków pracujących nad udostępnieniem V.me by Visa, komercyjne wdrożenia usługi przez pierwsze z nich są spodziewane są na przełomie I i II kw. 2015 r.

Polska jest jednym z czterech pierwszych krajów w Europie, które wdrożyły portfel elektroniczny V.me by Visa. Potencjał tego innowacyjnego rozwiązania sprawia, że w 2015 roku usługa ta będzie dostępna już w 12 europejskich krajach. Aktualnie, oprócz Polski, można z niego korzystać we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Pilotaże usługi prowadzą instytucje członkowskie Visa Europe w Niemczech, Norwegii, Szwecji i we Włoszech. W tym roku udostępnienie portfela swoim klientom planują banki w Czechach, Grecji, na Słowacji i w Szwajcarii. Na całym kontynencie zakupów za pomocą portfela można już dokonywać w ponad 30 tys. sklepach internetowych.

Warto pamiętać, że wielu konsumentów dokonuje zakupów u zagranicznych e-detalistów. Płatność kartą, m.in. za pomocą portfela V.me by Visa, to najprostsza i często jedyna metoda płatności za takie zakupy.

Źródło: Visa Europe

Udostępnij artykuł: