Dziś podpisanie umowy w sprawie budowy dworca Warszawa Zachodnia

Finanse i gospodarka / Samorząd

Udało się wreszcie sfinalizować umowę w sprawie budowy dworca Warszawa Zachodnia. Polskie Koleje Państwowe podpiszą dziś dokument o powstaniu obiektu przy udziale słowackiego dewelopera HB Reavis.

– Zawarcie umowy inwestycyjnej pomiędzy PKP S.A. a HB Reavis wskazuje, że bariery prawne ograniczające możliwość realizacji projektów na terenach kolejowych są do przezwyciężenia. To nie zmienia jednak faktu, że przepisy regulujące kwestię tzw. własności warstwowej powinny być w Polsce zmienione. Moim zdaniem, idziemy w dobrym kierunku – mówi mecenas Piotr Aksanowski z Kancelarii Trusiewicz Siwko, która doprowadziła do sfinalizowania umowy.

To nie pierwsze negocjacje PKP S.A. z zagranicznym inwestorem, nad którymi opiekę prawną sprawowali prawnicy Kancelarii Trusiewicz Siwko. Zespół uczestniczył dotychczas w rozmowach z węgierskim TriGranit (Poznań), hiszpańskim Neinver (Katowice) oraz amerykańskim Hines (tzw. Projekt Roździeńskiego w Katowicach), przyczyniając się do podpisania umów z wszystkimi wymienionymi deweloperami.

Udostępnij artykuł: