Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Nowym Dworze Gdańskim odwiedziły Nasz Bank

Bankowość

Gdzie bank przechowuje pieniądze? Jak działają bankomaty? Jak obsługuje się liczarkę do pieniędzy? Tego wszystkiego przedszkolaki dowiedziały się podczas wizyty w Naszym Banku.

Gdzie bank przechowuje pieniądze? Jak działają bankomaty? Jak obsługuje się liczarkę do pieniędzy? Tego wszystkiego przedszkolaki dowiedziały się podczas wizyty w Naszym Banku.

Na miejscu powitała je Pani Prezes Ewelina Pałubicka. Podczas wizyty opowiadała o pracy Banku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zadawały pytania, na które odpowiadała Pani Prezes.

Następnie udały się na wycieczkę po Banku. Zwiedziły sale konferencyjną, na której odbywają się różnego rodzaju spotkania członków Banku, szkolenia i inne ważne uroczystości. Zwiedziły salę operacyjną, odwiedziły dział kredytów i księgowości. Dowiedziały się, że pieniądze w Banku przechowywane są w skarbcu, a Bank strzeże Pan ochroniarz, który obserwuje wszystko przez kamery. Dzieci zobaczyły skąd się biorą pieniądze w ścianie, czyli zapoznały się z działaniem bankomatu. Ponadto każde dziecko miało możliwość policzenia pieniędzy liczarką do banknotów, sprawdzenia ich autentyczności w specjalnym urządzeniu oraz pod wielką lupą. Zajęcie to wzbudziło wiele emocji.

Na koniec spotkania Pani Prezes wręczyła każdemu pamiątkowy dyplom, przedszkolaki otrzymały drobne upominki firmowe w postaci ołówków z logo Banku i baloników oraz słodki pieniążek.

Pracownicy banku, serdecznie pożegnali "małych gości" a Pani Prezes zaprosiła maluchy do wzięcia udziału w konkursie zatytułowanym "Zaprojektuj swój wymarzony pieniążek". Oczywiście najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone  i będzie je można zobaczyć na stronie internetowej Banku.

Źródło: www.zulawskibs.pl

Udostępnij artykuł: