Dzisiaj ważne dane dla rynków

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło do dwumiesięcznego minimum na poziomie 1.3478 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) spadło do dwumiesięcznego minimum na poziomie 1.3478 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

W piątek gorsze od oczekiwań dane dotyczące inflacji ze Strefy Euro, wskazują że Europejski Bank Centralny (ECB) może złagodzić politykę monetarną.

Złoto (XAU) straciło ponad 30 USD w poprzednim tygodniu, tworząc nowe wsparcie na poziomie 1237 dolarów za uncję. Szlachetny metal stracił swój zwyżkowy moment po zmniejszeniu się popytu z Azji podczas Nowego Roku Księżycowego.

Akcje

Akcje europejskie spadły, ponieważ inwestorzy zaczęli rezygnować z inwestycji w akcje. UK 100 (FTS) spadł z wysokiego poziomu 6615 do poziomu 6364 w piątek. 

Towary

Ropa naftowa (WTI) odbiła się z poziomu 98.36 przed spadkiem do poziomu 96.77 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa spadła przez spekulacje, że popyt z Chin zmniejszy się przez wolniejszy wzrost gospodarczy.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) kontynuuje swój spadek dotykając niskiego poziomu 1.6413 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i stracił ponad 200 pipsów w ciągu jednego tygodnia.

Inwestorzy powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spread) na parze GBPUSD, jeżeli spodziewają się osłabienia "kabla". Bear Put Sprad tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż out-of-the-money Put na GBPUSD.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: