E-Banking 24.01.2013

Relacje

24 stycznia w Warszawie odbyła się premierowa edycja konferencji e-Banking, zorganizowanej przez Platinium Cast.

24 stycznia w Warszawie odbyła się premierowa edycja konferencji e-Banking, zorganizowanej przez Platinium Cast.

Podczas konferencji poruszono miedzy innymi kwestie bezpieczeństwa dostępu do usług bankowych za pomocą urządzeń elektronicznych.

Konferencja podzielona została na II części. Cześć pierwsza poświęcona została aspektom prawnym związanym z e-Bankingiem.

Pan Szymon Woźniak - przedstawiciel Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego Ministerstwa Finansów odniósł się do kwestii nowelizacji Ustawy o usługach płatniczych - rozstrzygał czy zmiany to szansa na rozwój, czy wręcz przeciwnie.  Interesujące.

130131.e.banking.04.500x285

Do tematu prawnych aspektów bankowości elektronicznej odnosił się w swoim wykładzie także Pan Mecenas Marek Trojnarski z Kancelarii Salans.

Pani Mecenas Bożena Marciniak z kancelarii MDDP Sobońska Olkiewicz wyjaśniła normatywne aspekty rozwoju płatniczych usług elektronicznych.

Druga cześć konferencji skupiła zainteresowanie uczestników wokół wykładu Krzysztofa Maćkowiaka właściciela firmy  Maćkowiak BS, który skonfrontował system zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001 w z Rekomendacją D.

130131.e.banking.02.500x327

Tematowi trendów globalnych w bankowości elektronicznej między innymi w związku z technologiami mobilnymi, serwisami społecznościami i rozliczeniami p2p.poświącony był wykład  Maciej Walęczaka z organizacji eProducts - Project Management Group.

130131.e.banking.03.500x333

Podczas konferencji wśród uczestników rozlosowane zostały książki, których fundatorem jest wydawnictwo Znak Litera Nova.

W konferencji uczestniczyło około 80 osób.

Udostępnij artykuł: