E-ochroniarz z łapanki

BANK 2016/11

Cybernetyczny wyścig zbrojeń postępuje w tak szybkim tempie, że wkrótce nie będzie miał kto nas bronić. Pracy jest tyle, że już teraz są problemy ze znalezieniem fachowców. W kilku kolejnych latach będzie jeszcze gorzej. Do 2020 r. aż 15% etatów na stanowiskach specjalistów ds. bezpieczeństwa informatycznego nie zostanie obsadzonych.

Igor Lagenda

E-ochroniarz z łapanki

Znalezienie specjalisty już teraz spędza sen z powiek wielu prezesom. Z badania MIT Technology Review Custom wynika, że blisko 40% amerykańskich firm ma z tym problem. A z roku na rok sytuacja będzie się tylko pogarszała Eksperci AT Kearney wyliczyli, że liczba wakatów na świecie wzrośnie ze 156 tys. w 2016 r. do ponad pół miliona w 2020 r. Tyko w Europie będzie do obsadzenia 300 tys. etatów na stanowisku specjalista ds. bezpieczeństwa informatycznego.

Anny Streżyńskiej z obsadzeniem stanowiska wiceministra ds. bezpieczeństwa cyfrowego. Pensja w wysokości 9000 zł miesięcznie nie robiła żadnego wrażenia na kandydatach.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: