e-PIT: ponad 400 tys. rozliczeń podatkowych przez pierwsze trzy dni. Idziemy na rekord?

Finanse osobiste

Tylko przez pierwsze trzy dni po uruchomieniu systemu Twój e-PIT złożono w ten sposób ponad 400 tysięcy rozliczeń podatkowych.

Rozliczenie PIT przez internet
Fot. stock.adobe.com/SylaK

Tylko przez pierwsze trzy dni po uruchomieniu systemu Twój e-PIT złożono w ten sposób ponad 400 tysięcy rozliczeń podatkowych.

Tylko przez pierwsze trzy dni po uruchomieniu systemu #TwojePIT złożono w ten sposób ponad 400 tysięcy rozliczeń podatkowych #PIT #podatki #ProfilZaufany @MC_GOV_PL

e-PIT to Twoje zeznanie podatkowe (PIT-37 lub/i PIT-38). W tym roku – po raz pierwszy! – wypełnił je za Ciebie i udostępnił urząd skarbowy. Nie musisz składać żadnego wniosku w tej sprawie. Od 15 lutego wypełnione zeznanie czeka na Ciebie na stronie www.podatki.gov.pl.Aby sprawdzić przygotowane rozliczenie, trzeba się zalogować. Można to zrobić m.in. przez Profil Zaufany (PZ). Wiele osób wybrało właśnie tę opcję.

Czytaj więcej informacji na temat rozliczenia PIT za 2018 rok >>>

Już w dniu uruchomienia usługi, w piątek 15 lutego, Profil Zaufany założyło niemal 32 tysiące osób (31 625). W weekend zainteresowanie nie malało. W sobotę przybyło 14 473 nowych użytkowników Profilu, a w niedzielę – 19 714. Poniedziałek to kolejny świetny dzień dla Profilu Zaufanego – założyło go 26 796 osób.

Zobacz, kto nie może skorzystać z usługi Twój e-PIT >>>

To dokładnie 92 608 nowych użytkowników Profilu Zaufanego. W sumie z Profilu Zaufanego korzysta już 2 743 020 Polaków.– Profil Zaufany przydaje się. Wie o tym coraz więcej osób. A my pracujemy nad tym, by przygotować dla nich coraz więcej e-usług, do których kluczem dostępu jest właśnie Profil Zaufany. Polacy, m.in. dzięki pismu ogólnemu, już dziś większość urzędowych spraw mogą załatwić przez Internet. Naszym celem jest, by mogli załatwić wszystkie – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. 

Profil Zaufany – czy warto?

Dzięki Profilowi Zaufanemu nie tylko sprawdzisz swój e-PIT, ale załatwisz też wiele innych urzędowych spraw. Bez wychodzenia z domu. W pełni online!Oto kilka przykładów:Złożysz wniosek o wydanie dowodu osobistegoZarejestrujesz online narodziny dzieckaSprawdzisz swoje punkty karneSprawdzisz, czy auto, które chcesz sprowadzić z zagranicy nie było złomowane (Historia Pojazdu)Złożysz i sprawdzisz dokumenty rozliczeniowe w ZUS i USZłożysz wniosek o rejestrację działalności gospodarczejZgłosisz utratę dowodu osobistegoWystąpisz o Europejską Kartę Ubezpieczenia ZdrowotnegoUzyskasz odpis aktu stanu cywilnego…… i dziesiątki innych spraw.Załóż swój Profil Zaufany już dziśProfil Zaufany można założyć na dwa sposoby:Po pierwsze – przez Internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej.W tej opcji założysz go i potwierdzisz w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunek? Posiadanie konta w bankach: PKO Bank Polski SA, Santander, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank, T-Mobile Usługi Bankowe lub konta na platformie Envelo.Dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego każdy decydując się na ten sposób założenia Profilu Zaufanego, nie musisz już potwierdzać swoich danych w urzędzie.Jak to zrobić?Krok 1: w systemie bankowości elektronicznej Twojego banku, wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego.Krok 2: operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia konta.Druga opcja założenia Profilu Zaufanego – przez Internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym. Podpowiadamy jak to zrobić:Krok 1: wejdź na stronę www.pz.gov.pl.Krok 2: wybierz możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w punkcie potwierdzającym.Krok 3:  odwiedź punkt potwierdzający. Masz na to 14 dni od złożenia wniosku. Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy znajduje się najbliższy.Pełna lista punktów potwierdzających – TUTAJ.W całej Polsce funkcjonuje niemal 1500 takich punktów. To m.in. urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejskie, czy wojewódzkie, a także poczty.Ważne: pamiętaj o zabraniu dowodu osobistego.
Udostępnij artykuł: