E-składka – nowa usługa płatnicza dla ubezpieczonych w KRUS już dostępna

Mój plan emerytalny

Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) wprowadza narzędzie "e-składki KRUS" dla rolników, oparte o usługę szybkich płatności internetowych Paybynet, od II kw. 2018 r., podała Izba.

Pixabay.com

Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) wprowadza narzędzie "e-składki KRUS" dla rolników, oparte o usługę szybkich płatności internetowych Paybynet, od II kw. 2018 r., podała Izba.

E-składka - nowa usługa płatnicza dla ubezpieczonych w #KRUS już dostępna #KIR

"E-składka KRUS" będzie dostępna dla wszystkich użytkowników portalu eKRUS.gov.pl, świadczącego usługi on-line dla ubezpieczonych w tym systemie i zgłoszonych do ubezpieczenia członków ich rodzin" - podano w komunikacie."Z punktu widzenia płatnika ważne jest, że w usłudze Paybynet wszystkie pola niezbędne do wykonania przelewu są wypełniane automatycznie, co eliminuje możliwość popełnienia błędu przy wprowadzaniu danych. Warto też podkreślić, że taki przelew wykonywany jest bezpośrednio z konta płatnika na właściwy rachunek KRUS, bez kierowania pieniędzy na konto instytucji pośredniczącej, co istotnie zwiększa bezpieczeństwo transakcji" – wskazał product manager linii biznesowej płatności internetowe w KIR Przemysław Soboń.

Cyfryzacja rolników

Składki na ubezpieczenie społeczne rolników opłacane są kwartalnie. Płatnicy będą mogli skorzystać z nowej opcji płatności już w najbliższym terminie odprowadzenia składki za II kwartał tj. do 30 kwietnia br. Poza składkami z tytułu ubezpieczenia społecznego, można będzie również dokonać płatności z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego oraz uregulować ewentualne zadłużenie, dostosowując kwotę płatności do bieżących możliwości zobowiązanego, podano także."Cyfryzacja usług publicznych dotyczy również takich podmiotów jak KRUS. Rolnicy już od pewnego czasu mają zdalny dostęp m.in. do swoich danych ewidencyjnych, przebiegu historii ubezpieczenia, wykazu składek, ich bieżącej wysokości, informacji o zbliżających się terminach płatności poprzez Portal eKRUS. Uruchomienie płatności internetowych to ważny etap w rozszerzeniu pakietu usług on-line dla ubezpieczonych w KRUS, a także, co istotne z naszej perspektywy, możliwość sukcesywnego odejścia od opracowania, druku i wysyłki, kosztownych i pracochłonnych blankietów papierowych" – powiedział wicedyrektor biura informatyki i telekomunikacji w centrali KRUS Karol Tomczak, cytowany w komunikacie.Z płatności Paybynet korzysta ponad 250 banków spółdzielczych, popularnych wśród ubezpieczonych w KRUS, przypomniał także KIR. 

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: