EcoCar otrzyma wsparcie funduszu WinVentures

Finanse i gospodarka

Holding finansowy W Investments, wspierający swoim kapitałem powstanie oraz rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, inwestuje w spółkę EcoCar S.A., właściciela najbardziej rozpoznawalnej firmy taksówkowej w Warszawie. Kapitał z funduszu pozwoli na rozwój sieci i ekspansję na kolejne miasta w Polsce.

Holding finansowy W Investments, wspierający swoim kapitałem powstanie oraz rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, inwestuje w spółkę EcoCar S.A., właściciela najbardziej rozpoznawalnej firmy taksówkowej w Warszawie. Kapitał z funduszu pozwoli na rozwój sieci i ekspansję na kolejne miasta w Polsce.

Fundusz WinVentures został utworzony w 2013 r. przez W Investments S.A., spółkę notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. WinVentures dostrzega i wspiera potencjał drzemiący w małych i średnich przedsiębiorstwach, które są innowacyjne lub posiadają cechy wyróżniające je spośród konkurencji.

Innowacyjność modelu działania EcoCar wynika z tego, iż jest on wzorowany na profesjonalnym przedsiębiorstwie transportowym - firma posiada własne samochody, zatrudnia kierowców, a optymalizacją przejazdów ma zarządzać system informatyczny. Różnicą jest to, że EcoCar nie przewozi towarów, tylko zapewnia transport osobom, a sposób w jaki świadczy usługi stanowi o jego przewadze konkurencyjnej i jest podstawowym czynnikiem jej sukcesu - mówi Małgorzata Walczak, prezes zarządu i partner zarządzający Funduszu WinVentures.

Firma EcoCar dysponuje własną, jednorodną i w całości licencjonowaną flotą samochodów. Jej działalność wyróżnia się też proekologicznym nastawieniem. Wszyscy kierowcy korporacji przechodzą specjalny kurs, w trakcie którego są zaznajamiani z zasadami ekonomicznej jazdy. Dodatkowo, każdy z samochodów wyposażony jest w instalację gazowe typu LPG, które są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska.

Klient EcoCar, zamawiając taksówkę, za każdym razem otrzymuje tą samą, wysokiej jakości usługę - identycznie wyglądający samochód średniej klasy, nie starszy niż dwa lata, w kolorze białym, z przyciemnianymi szybami tylnymi oraz wizualną identyfikacją zlecenia. Kierowcy EcoCar są szkoleni w zakresie obsługi klienta, zlecenie można złożyć telefonicznie lub za pomocą aplikacji mobilnej, a każda taksówka wyposażona jest w terminal do płatności kartami. Istnieje również możliwość rozliczenia w ramach założonego rachunku klienta. Biorąc pod uwagę, iż koszt przejazdu dla klienta nie odbiega od oferowanego przez największe korporacje taksówkowe, stosunek jakości do ceny świadczonych przez EcoCar usług jest niedostępny dla konkurencji - mówi Aneta Ogrodniczek, prezes zarządu EcoCar.

Pozyskane fundusze spółka EcoCar S.A zamierza przeznaczyć na powiększenie floty samochodów, rozbudowę nowoczesnego systemu informatycznego oraz ekspansję krajową. Celem EcoCar jest w uzyskanie w ciągu 5 lat pozycji lidera w zakresie obsługi klienta biznesowego w Polsce. Firma planuje również także wprowadzenie do swojej floty samochodów elektrycznych.

Źródło: EcoCar SA

Udostępnij artykuł: