Edukacja kadr instytucji finansowych: Czas na e- kształcenie

BANK 2009/10

Najnowsza z form kształcenia na odległość, wykorzystująca możliwości sieci, robi furorę. W prace nad edukacją internetową zaangażowały się organizacje pozarządowe, placówki naukowe, szkoły wyższe, średnie i podstawowe, kuratoria, firmy szkoleniowe i mnóstwo przedsiębiorców z różnych branż.

Igor Legenda
Bartosz Kościesza

Paradoksalnie kryzys, który od kilku miesięcy wymusza na przedsiębiorstwach cięcia i wdrażanie skomplikowanych planów racjonalizujących wydatki, rozwojowi e-learningu może pomóc.

W jaki sposób, można się przekonać na przykładzie Raiffeisen Banku. Podobnie jak w innych instytucjach finansowych, kryzys wymusił tam cięcia, ale bank w żadnym wypadku nie zamierza rezygnować z dokształcania swoich kadr. Dyrektor HR Anna Starostecka- Kaczmarek przekonuje, że fachowe szkolenia są wręcz konieczne do dobrego funkcjonowania firmy. – Trzeba oszczędzać, ale nie wolno robić tego pochopnie – podkreśla.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: