Eksperci: wzrost cen mieszkań przybierze na sile w 2018 r.

Nieruchomości

Skala wzrostów cen mieszkań w Polsce powinna przybrać na sile w 2018 r., m.in ze względu na niską ofertę rynkową deweloperów, ocenia zarząd Budimeksu.

Domek zrobiony z polskim banknotów
Fot. stock.adobe.com/udra11

Skala wzrostów cen mieszkań w Polsce powinna przybrać na sile w 2018 r., m.in ze względu na niską ofertę rynkową deweloperów, ocenia zarząd Budimeksu.

Skala wzrostów cen mieszkań w Polsce powinna przybrać na sile w 2018 r., m.in ze względu na niską ofertę rynkową deweloperów #mieszkania #ceny #deweloperzy

"W roku 2018 oczekiwane jest wyhamowanie wysokiej dynamiki sprzedaży mieszkań przez największych deweloperów mieszkaniowych. Jednakże niskie stopy procentowe, których poziom, zgodnie z zapowiedziami prezesa NBP, nie powinien zmienić się przynajmniej do końca 2019 roku, wpływają na stabilny wzrost wartości udzielanych kredytów hipotecznych, gwarantujący dalszy rozwój rynku mieszkaniowego w krótkim terminie. Wysoki poziom wolumenu przedsprzedaży mieszkań osiągany przy relatywnie niskiej ofercie rynkowej deweloperów oznacza, że po okresie względnie niskiej dynamiki wzrostu cen mieszkań przypadającej na lata 2016-2017, w roku 2018 skala wzrostów cen mieszkań powinna przybrać na sile" - czytamy w sprawozdaniu zarządu za I półrocze 2018.Czytaj także: Na rynku nieruchomości spowolnienia nie widać. Jak kształtują się ceny mieszkań?W Budimeksie Nieruchomości liczba przedsprzedanych mieszkań w okresie styczeń - czerwiec 2018 r. (bez rezerwacji) osiągnęła 509 sztuk wobec 886 sztuk rok wcześniej.Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2017 r. miał 6,37 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: