Elektroniczny Covid-Watch dopilnuje odpowiedniej dezynfekcji rąk

Z rynku

Softblue, po opracowaniu prototypu urządzenia do higieny rąk Covid-Watch, rozpoczyna już produkcję na skalę masową, podała Spółka.

koronawirus, mycie rąk
Fot. stock.adobe.com / torwaiphoto

Softblue, po opracowaniu prototypu urządzenia do higieny rąk Covid-Watch, rozpoczyna już produkcję na skalę masową, podała Spółka.

Urządzenie tworzone było z myślą o #SłużbaZdrowia, #InstytucjeOświatowe, miejscach dużej kumulacji ludności, natomiast równie dobrze będzie mogło zostać nabyte przez #OsobyPrywatne #Koronawirus #MycieRąk #CovidWatch @SoftBlueSA

Urządzenie na skalę komercyjną będzie dostępne jesienią 2020 r.

„Covid-Watch to urządzenie elektroniczne, które monitoruje czas mycia dłoni i odmierza czas 30 sekund ‒ który zgodnie z zaleceniami wirusologów ‒ jest czasem wskazanym do skutecznej i prawidłowej higieny dłoni.

Urządzenie jest proste w montażu, posiada certyfikat CE, bezdotykowe i wyposażone w sygnalizator” ‒ czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Polska spółka rozpoczęła produkcję leku na COVID-19

Covid-Watch nie tylko dla służby zdrowia

Jak podaje spółka, urządzenie tworzone było z myślą o służbie zdrowia (np. szpitalach, przychodniach, klinikach) czy instytucjach oświatowych (np. szkoły, żłobki, przedszkola), jak również miejscach dużej kumulacji ludności (np. stacje benzynowe, restauracje, centra handlowe).

Natomiast urządzenie równie dobrze będzie mogło zostać nabyte przez osoby prywatne, przedsiębiorców czy instytucje państwowe lub samorządowe.

„Spółka w przypadku komercyjnego sukcesu w Polsce nie wyklucza uruchomienia sprzedaży zagranicznej.

Urządzenie na skalę komercyjną będzie dostępne jesienią tego roku, natomiast do końca sierpnia zostanie uruchomiona przedsprzedaż urządzenia, podczas której będzie możliwość zamówienia Covid-Watch.

Wtedy też emitent zaprezentuje cenę urządzenia” ‒ czytamy dalej.

Czytaj także: Spółka genXone, realizująca testy koronawirusa, zadebiutuje na NewConnect 25 sierpnia 2020 r.

O Spółce

SoftBlue powstało w 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT.

Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu.

SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency). Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: 1 września powrót do tradycyjnych lekcji w szkołach

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: