Elektryczny car sharing w Warszawie. innogy Polska uruchamia testy

Bez krawata

innogy Polska uruchomi od środy, 21 lutego, testy usługi w pełni elektrycznego car sharingu w Warszawie, poinformował członek zarządu ds. handlu Janusz Moroz. Testy potrwają do końca marca.

Samochód elektryczny
Fot. Pixabay.com

innogy Polska uruchomi od środy, 21 lutego, testy usługi w pełni elektrycznego car sharingu w Warszawie, poinformował członek zarządu ds. handlu Janusz Moroz. Testy potrwają do końca marca.

#innogy Polska uruchamia testy usługi w pełni elektrycznego car sharingu w Warszawie #carsharing #Warszawa #samochodyelektryczne

- Od 2015 obserwowaliśmy skokowe wykorzystanie puntów ładowania i liczymy, że ustawa o elektromobilności przyczyni się do do rozwoju rynku pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju. W 2017 r. ze stacji innogy w Warszawie pobrano ponad 32 MWh energii elektrycznej, która pozwoliła na przejechanie 200 tys. km. Było to 55% więcej niż rok wcześniej. Rozwój oferty w kierunku car sharingu wydawał nam się naturalny w związku ze wzrostem sprzedaży stacji do ładowania dla klientów indywidualnych jak i wzrostem pobieranej energii z publicznych punktów ładowania - powiedział Moroz podczas konferencji prasowej.

Zniżka do końca marca

Do końca marca mieszkańcy stolicy za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne, będą mogli wynająć auta elektryczne marek BMW, Hyundai, Renault i Nissan z 50-proc. zniżką.

- Do ładowania pojazdów zostanie wykorzystana j istniejąca sieć stacji ładowania innogy. By zwiększyć dostępność usługi codziennie rano samochody będą relokowane pod nasze stacje - dodał Moroz.

Ile będzie kosztować wynajęcie auta?

W fazie testów po Warszawie jeździć będzie 8 aut. Pięć z nich zostanie udostępnionych mieszkańcom, 2 przeznaczone są dla partnera biznesowego, a jednym będą jeździć pracownicy innogy. Koszt usługi waha się w zależności od modelu od 0,6 do 1 zł netto za minutę oraz od 0,8 do 1 zł za kilometr. Dodatkowo klienci mają możliwość obniżenia kosztu o połowę w zamian za wypełnienie ankiety, podano także.

- Rozważamy zarówno rozwój infrastruktury ładowania, jak i floty aut w zależności od tego, jak wypadną testy - podsumował Moroz.Testy są realizowane z firmą Keratronik, która jest partnerem technologicznym.Największymi firmami należącymi do Innogy w Polsce są Innogy Polska odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1mln klientów oraz firma Innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: