Elektryczny car sharing w Warszawie już na przełomie 2018/2019 r.?

Czysty zysk

Samochód elektryczny
Fot. stock.adobe.com/andrea lehmkuhl

Innogy Polska może uruchomić już na przełomie roku swój projekt car sharingu w Warszawie i udostępnić użytkownikom nawet kilkaset samochodów elektrycznych.

#InnogyPolska może uruchomić już na przełomie roku swój projekt car sharingu w Warszawie i udostępnić użytkownikom nawet kilkaset samochodów elektrycznych #carsharing #Warszawa

Na początku tego roku innogy Polska uruchomił testy usługi w pełni elektrycznego car sharingu w Warszawie. W trakcie testów blisko 1,6 tys. osób zarejestrowało się w aplikacji związanej z usługą elektrycznego car sharingu innogy Polska w Warszawie, a samochody wynajęto ponad tysiąc razy. W fazie testów po Warszawie uczestniczyło 8 aut. Przy ogłoszeniu testów zapowiadano, że udział w nim wezmą auta elektryczne marek BMW, Hyundai, Renault i Nissan.

Współpraca z ING Bankiem Śląskim

Później innogy Polska nawiązało współpracę z ING Bankiem Śląskim w ramach testów usługi innogy e-Car Sharing w Warszawie. Bank otrzymał w ramach testów dwa samochody na wyłączność. W planach obie instytucje miały kolejne wspólne działania z zakresu elektromobilności.

W lipcu podano, że innogy Polska, kontynuując współpracę z partnerem biznesowym – ING Bankiem Śląskim – uruchomiła 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych (tj. 5 stacji) w Centrum Handlowym Janki. Na początku II półrocza innogy podawało, że zarządza w stolicy siecią 11 ogólnodostępnych stacji ładowania.

Największymi firmami należącymi do Innogy w Polsce są Innogy Polska odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1 mln klientów oraz firma Innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

Źródło: Sebastian Gawłowski, ISBnews

 

Udostępnij artykuł: