Elewacja na budynku wieżowym Warsaw Spire pnie się w górę!

Polecamy

Szklana elewacja na 220-metrowym budynku A w kompleksie Warsaw Spire sięgnęła już 31. piętra. Montaż szklanych paneli sięgnął poziomu neonu "KOCHAM WARSZAWĘ", który właśnie został zdemontowany. Świetlny napis zaskarbił sobie ogromną sympatię warszawiaków i na dobre wpisał się w miejski krajobraz stolicy. Dlatego niedługo wróci na Plac Europejski, ale w nowej formie.

Szklana elewacja na 220-metrowym budynku A w kompleksie Warsaw Spire sięgnęła już 31. piętra. Montaż szklanych paneli sięgnął poziomu neonu "KOCHAM WARSZAWĘ", który właśnie został zdemontowany. Świetlny napis zaskarbił sobie ogromną sympatię warszawiaków i na dobre wpisał się w miejski krajobraz stolicy. Dlatego niedługo wróci na Plac Europejski, ale w nowej formie.

Rośnie nowy landmark warszawy
Montaż szklanej elewacji postępuje w górę budynku wieżowego A w kompleksie Warsaw Spire w tempie 1 piętra na tydzień. Obecnie montaż szklanych paneli sięga 31. piętra, a konstrukcja wystających poza obrys konstrukcji, stalowych "skrzydełek" 40. piętra. Z końcem listopada tego roku drugi co do wysokości budynek w  stolicy Polski będzie w pełni przeszklony. Jednocześnie z montażem podkonstrukcji i wieszaniem szklanych paneli elewacji, na pozostałych frontach robót  przebiegają intensywne prace budowlane, wykończeniowe i instalacyjne, realizowana jest również aranżacja przestrzeni placu Europejskiego.

W kwietniu tego roku przekroczony został jeden z kamieni milowych budowy - ukończono 180-metrową konstrukcję żelbetową, zamykając strop nad ostatnim, 49. piętrem budynku A. W tym tygodniu zamontowane  zostały ponad 15-metrowe podstawy dwóch stalowych iglic (docelowo 40 metrowych) o masie ponad 9 ton każda. Pełną wysokość 220 metrów budynek wieżowy osiągnie wraz z montażem kolejnych elementów  iglic, które pojawią się na dachu budynku jesienią tego roku.

Napis "Kocham Warszawę" zmieni formę i wróci na plac europejski
Górująca nad otaczającymi budynkami sylwetka Warsaw Spire całkowicie odmieniła panoramę miasta również dzięki temu, że co wieczór rozświetlał ją tętniący kolorami, wysoki na 10 i długi na 25 metrów napis "KOCHAM WARSZAWĘ".

150707.Ghelamco Warsaw Spire 2

Neon zamontowany na wysokości 140 metrów nad ziemią rozbłysnął na stołecznym niebie w grudniu 2014 roku z inicjatywy fundacji Ghelamco Sztuka w Mieście. Iluminacja na konstrukcji budynku powstała po to, by ożywić przestrzeń kolorem i światłem. Została ona bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców Warszawy i przyjezdnych oraz tysiące fanów w internecie.

By umożliwić kontynuację prac montażowych elewacji na budynku wieżowym, zajmujący aż 3 kondygnacje napis świetlny został w dniu wczorajszym zdemontowany. Hasło "KOCHAM WARSZAWĘ" wpisało się w pejzaż stolicy i zyskało sympatię mieszkańców Warszawy, dlatego też pozostanie ono stałym elementem placu Europejskiego.

- Cieszymy się, że neon "KOCHAM WARSZAWĘ" wzbudził tak wiele pozytywnych emocji. Instalacja przez kilka miesięcy swojej obecności na budynku zdążyła zakorzenić się w tej części miasta. Dlatego chcemy, aby hasło "KOCHAM WARSZAWĘ" wróciło na plac Europejski. Mamy nadzieję, że w nowej odsłonie zostanie również miło przyjęte - komentuje Malwina Pawłowska z Fundacji Sztuka w Mieście.

Warsaw Spire i plac Europejski to jedna z najważniejszych inwestycji na mapie Warszawy i  jest  największą pod względem powierzchni inwestycją biurową w Polsce. Całkowita powierzchnia kompleksu to 100 000 m2, 
z czego 60 000 m2 znajdzie się w 49-kondygnacyjnym budynku wieżowym. Dwa 15-piętrowe budynki sąsiadujące oferują powierzchnię ok. 20 000 m2 każdy. Warsaw Spire na 9 miesięcy przed ukończeniem jest już wynajęty na poziomie blisko 60%. Funkcje biurowe kompleksu znakomicie dopełni unikalna aranżacja placu Europejskiego. Jest to pierwszy ogólnodostępny plac miejski tej skali realizowany przez prywatnego inwestora.

Budowa całości kompleksu Warsaw Spire i placu Europejskiego zostanie ukończona zgodnie 
z harmonogramem w kwietniu 2016 roku.

Marta Gryglewicz

Udostępnij artykuł: