Emerytura+ ma wejść w życie w maju. Ruszyły konsultacje programu

Mój plan emerytalny

Seniorka licząca pieniądze
Fot. stock.adobe.com/jörn buchheim

Rozpoczęły się konsultacje programu Emerytura+ - tj. jednorazowego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów. Potrwają one do 28 marca br. Program ma wejść w życie już w maju, podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Rozpoczęły się konsultacje programu #EmeryturaPlus. Potrwają one do 28 marca br. Program ma wejść w życie już w maju #emerytury #NowaPiatkaPiS @MRPiPS_GOV_PL

“Emeryturę+ w wysokości emerytury minimalnej, czyli od 1 marca br. 1100 zł brutto, otrzyma ok. 6,94 mln emerytów i 2,62 mln rencistów (z czego 282 tys. to renciści socjalni). W sumie uprawnionych będzie to ponad 9,72 mln osób. Świadczenie ma być wypłacane z urzędu, bez wypełniania wniosków” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Emerytura+ będzie kosztować rocznie 10,7 mld zł. MRPiPS: finansowanie zapewnione >>>

Nowa Piątka PiS

Dodatkowa pomoc dla emerytów i rencistów w postaci dodatku dla każdego seniora jest jedną z deklaracji, które znalazły się w tzw. Nowej Piątce Prawa i Sprawiedliwości.

“To wyjście naprzeciw oczekiwaniom większości emerytów i rencistów. Celem programu Emerytura+ ma być w szczególności zmniejszenie różnic majątkowych w społeczeństwie. Zgodnie z projektem jednorazowe świadczenia pieniężne mają być wypłacone w maju tego roku” – podkreślono w komunikacie.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: