Emerytura+: wypłata dodatkowego świadczenia w maju. Sejm przyjął ustawę

Mój plan emerytalny

Sejm przyjął ustawą o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r . Obecnie ustawa trafia do Senatu.

Strasza kobieta z pieniędzmi i kalkulatorem
Fot. stock.adobe.com/and.one

Sejm przyjął ustawą o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r . Obecnie ustawa trafia do Senatu.

#EmeryturaPlus ma zostać wypłacona wszystkim emerytom i rencistom w maju 2019 r., w kwocie najniższej #emerytury, która wynosi 1 100 zł brutto #emerytura

Wcześniej rząd w ocenach skutków regulacji podał, że celem jednorazowego świadczenia pieniężnego, obok pomocy dla emerytów i rencistów, ma być w szczególności zmniejszenie różnic dochodowych w społeczeństwie. W przedmiotowym projekcie ustawy proponuje się wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego. Świadczenie to wypłacone zostałoby wszystkim emerytom i rencistom w maju 2019 r., w kwocie najniższej emerytury, która od 1 marca 2019 r. wynosi 1 100 zł (brutto).Czytaj także: Premier Morawiecki: program Emerytura+ będzie kontynuowany, jak wybory wygra PiS >>>

Minimalna emerytura wynosi 1 100 zł

Od marca br. minimalna emerytura wynosi 1 100 zł. Jak wskazywało wcześniej MRPiPS, ubiegłoroczna waloryzacja świadczeń była najwyższa od 5 lat - emerytury wzrosły o 2,98%. W 2017 r. najniższa emerytura wzrosła z kolei z 882,56 do 1 tys. zł. (tj. o ponad 13%). W sumie najniższe świadczenia dla emerytów i rencistów w latach 2016-2019 wzrosły o ok. jedną czwartą. 
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: