Energa postawi ok. 50 ładowarek do samochodów elektrycznych do końca 2019 r.

Czysty zysk

Samochód elektryczny
Fot. stock.adobe.com/Petair

Energa chce mieć zainstalowanych ok. 50 ładowarek dla samochodów elektrycznych do końca przyszłego roku, poinformował wiceprezes Jacek Kościelniak. Spółka zainteresowana jest obszarem północy Polski, w pasie od Elbląga do Koszalina.

#Energa chce mieć zainstalowanych ok. 50 ładowarek dla samochodów elektrycznych do końca przyszłego roku #samochodyelektryczne

“Będziemy poszukiwali lokalizacji, gdzie możemy postawić nasze słupki. Potencjalny nasz partner będzie wskazywał konkretne lokalizacje” – powiedział Kościelniak podczas konferencji prasowej.

Wskazał, że spółka przygotowuje się do podpisywania listów intencyjnych w tej sprawie z kilkoma potencjalnymi partnerami o zasięgu ogólnopolskim.

Ładowarki staną od Elbląga po Kołobrzeg i Koszalin

“Planujemy ok. 50 słupków do końca przyszłego roku. Na chwilę obecną bierzemy pod uwagę obszar Polski północnej, od Elbląga po Kołobrzeg i Koszalin” – dodał wiceprezes.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: