ERGO Hestia: 7 nowości w ubezpieczeniach podróżnych

Z rynku

Pokrycie kosztów leczenia i pomocy medycznej do 3 mln zł, zwrot kosztów udziału własnego w szkodzie w wynajmowanym aucie do 2 tys. zł, podwyższenie do 1 000 zł limitu odpowiedzialności w przypadku opóźnienia lub odwołania środka transportu, a także ochrona w przypadku obowiązkowej kwarantanny związanej z Sars–CoV–2 – to tylko część znacznych zmian, które wprowadziła do oferty ubezpieczeń podróżnych ERGO Hestia.

Siedziba ERGO Hestia
Siedziba ERGO Hestia Źródło: Materiały prasowe

Pokrycie kosztów leczenia i pomocy medycznej do 3 mln zł, zwrot kosztów udziału własnego w szkodzie w wynajmowanym aucie do 2 tys. zł, podwyższenie do 1 000 zł limitu odpowiedzialności w przypadku opóźnienia lub odwołania środka transportu, a także ochrona w przypadku obowiązkowej kwarantanny związanej z Sars–CoV–2 – to tylko część znacznych zmian, które wprowadziła do oferty ubezpieczeń podróżnych ERGO Hestia.

Oprócz korzystniejszych warunków, ubezpieczyciel do końca września oferuje klientom 15% zniżki na polisy ERGO Podróż dostępne u agentów.

„W tym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu Polacy chętnie wyjeżdżają na wakacje za granicę. Podróże te łączą się jednak z nowymi zagrożeniami, wśród których istotne jest nie tylko ryzyko zachorowania, ale też często spotykane ostatnio opóźnienia czy odwołania lotów. Polacy zmieniają też sposób podróżowania łącząc podróże samolotem z wynajmem samochodów za granicą. Chętniej podróżujemy też na inne kontynenty, do krajów, w których koszty leczenia mogą być bardzo wysokie. Biorąc pod uwagę te zmiany w podejściu do wyjazdów turystycznych za granicę, stworzyliśmy szerszy zakres ERGO Podróż, który w większym stopniu odpowiada na aktualne potrzeby naszych klientów” – mówi Anna Pawelec, ekspertka w Biurze Ubezpieczeń Detalicznych i Programów Partnerskich ERGO Hestii.

Czytaj także: ERGO Hestia: klienci samodzielnie wycenią szkodę komunikacyjną w aplikacji >>>

ERGO Hestia wprowadziła 7 zmian w warunkach ubezpieczeń turystycznych, które obejmują:

Pokrycie kosztów leczenia i pomocy medycznej do 3 mln zł

Nowa oferta ERGO Hestii obejmuje pokrycie kosztów leczenia i pomocy medycznej podczas podróży zagranicznej do 3 mln złotych. Suma ubezpieczenia dotyczy też podróżnego assistance.

Podwyższenie do 1 000 zł limitu odpowiedzialności w przypadku opóźnienia lub odwołania środka transportu

W przypadku odwołania lub opóźnienia środka transportu, ubezpieczenie ERGO Podróż pokrywa koszty wyżywienia i zakwaterowania, jeśli nie pokryje ich przewoźnik, do kwoty 1000 zł.

Ochrona dla osób przewlekle chorych, bez konieczności wykupywania rozszerzenia w przypadku wybranych chorób przewlekłych

ERGO Hestia pokryje koszty związane z pogorszeniem stanu zdrowia wymagającym pomocy medycznej i będącym następstwem zdiagnozowanych chorób takich jak: alergia, astma oskrzelowa, cukrzyca wszystkich typów, depresja, dyskopatia, insulinooporność, miażdżyca, nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, nadciśnienie i otyłość. ERGO Hestia zapewnia ochronę, o ile klient stosuje się do zaleceń swojego lekarza prowadzącego (np. regularnie chodzi na wizyty kontrolne i przyjmuje przepisane leki).

Zwrot kosztów udziału własnego w szkodzie w wynajmowanym aucie do 2 tys. zł

Klienci ERGO Hestii mogą skorzystać z Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej, które obejmuje zwrot kosztów udziału własnego w szkodzie w wynajmowanym podczas podróży pojeździe, z limitem do 2 000 zł.

NNW: ochrona 24h przed i po opuszczeniu kraju i wyższa wartość świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego

Nowy zakres uezpieczenia NNW obejmuje ochroną następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałych w trakcie podróży również na terenie Polski 24 godziny przed jej opuszczeniem i 24 godziny po powrocie do kraju. W ubezpieczeniu NNW podwyższona została również wartość świadczenia w przypadku śmierci Ubezpieczonego do 200% sumy ubezpieczenia.

Ochrona w przypadku obowiązkowej kwarantanny związanej z Sars–CoV–2

Nowością w ofercie ERGO Hestii jest pokrycie kosztów związanych z przymusową kwarantanną z powodu narażenia na zakażenie Covid-19. W przypadku zakwaterowania, posiłków i transportu powrotnego do miejsca zamieszkania limit odpowiedzialności ubezpieczyciela wynosi 10 000 zł dla każdego ubezpieczonego. ERGO Podróż chroni też klientów w przypadku zachorowania na Covid-19 oraz izolacji wynikającej z zachorowania. W ERGO Hestii nie ma konieczności dokupowania dodatkowych rozszerzeń do podstawowego zakresu ubezpieczenia, które obejmuje ryzyko zachorowania na Covid-19.

Źródło: ERGO Hestia SA
Udostępnij artykuł: