Ergo Hestia wiceliderem w majątku

Finanse i gospodarka

Dynamiczny rozwój w ubezpieczeniach życiowych, fuzja z MTU i powrót na fotel wicelidera w ubezpieczeniach majątkowych: to trzy najważniejsze wydarzenia dla grupy Ergo Hestia w 2014 roku.

Spółki zebrały łącznie w 2014 r. 4,97 mld zł składki, zamykając rok wynikiem netto w wysokości 134,33 mln zł. Spółka majątkowa Ergo Hestii, dzięki fuzji z MTU, wróciła na drugie miejsce wśród
ubezpieczycieli majątkowych, uzyskując 13,1 proc. udziału w rynku.

,,W 2014 roku niezmiennie koncentrowaliśmy się na utrzymaniu rentowności” – komentuje Grzegorz Szatkowski, wiceprezes Ergo Hestii ds. finansowych. Jak wyjaśnia, dobre wyniki grupa osiągnęła dzięki konsekwentnej polityce taryfowej.

,,2014 rok był bardzo wymagający, wielu ubezpieczycieli kusiło klientów ceną. Rok 2015 również będzie trudny. Ciekawe konsekwencje dla klientów może mieć wdrożenie bezpośredniej likwidacji szkód przez większość ubezpieczycieli” – dodaje Grzegorz Szatkowski.

Ergo Hestia dąży do utrzymania swojej przewagi w zakresie jakości likwidacji szkód. W ubiegłym roku majątkowa Ergo Hestia zlikwidowała łącznie ponad pół miliona szkód. W ramach likwidacji uproszczonej zlikwidowano 24 tys. przypadków. Grupa Ergo należy do Munich Re. Obecna na naszym rynku zarówno w sektorze ubezpieczeń majątkowych, jak i na życie.

Źródło: PIU

SzostyAkapitIKolejne

Udostępnij artykuł: