Esaliens TFI złożyło wniosek o rejestrację w ewidencji PPK

Mój plan emerytalny / Z rynku

Logo Esaliens TFI
Logo Esaliens TFI Źródło: Materiały prasowe

Esaliens Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) złożyło wniosek do Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) o rejestrację w ewidencji powszechnych planów kapitałowych.

#EsaliensTFI złożyło wniosek do @Grupa_PFR o rejestrację w ewidencji powszechnych planów kapitałowych #PPK

3 kwietnia br. stworzony przez Esaliens TFI fundusz zdefiniowanej daty został wpisany do Rejestru Funduszy Inwestycyjnych prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

„PPK to naturalny krok w rozwoju naszej oferty emerytalnej. Na rynku rozwiązań emerytalnych działamy od jego początków w Polsce. Zespół odpowiedzialny za PPK wyodrębniliśmy w naszych strukturach już wcześniej w związku z licznie pojawiającymi się pytaniami związanymi z nowym na polskim gruncie rozwiązaniem” – powiedział prezes Esaliens TFI Tomasz Jędrzejczak, cytowany w komunikacie.

Instytucja finansowa musi spełnić określone kryteria

Ustawowym warunkiem oferowania PPK jest spełnienie przez instytucję finansową odpowiednich kryteriów związanych z doświadczeniem na rynku inwestycyjnym oraz możliwościami kapitałowymi. Podmiot oferujący PPK powinien posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania funduszami inwestycyjnymi otwartymi, kapitał własny w wysokości minimum 25 mln zł oraz utworzony fundusz zdefiniowanej daty.

„Dla wielu firm byliśmy i jesteśmy naturalnym źródłem wiedzy w tej sprawie – to my prowadzimy najstarsze i najdłużej działające PPE, a także od lat jesteśmy jednym z liderów tego segmentu w Polsce z ponad 2,5 mld zł prywatnych aktywów emerytalnych. Wieloletnie doświadczenie już niebawem zamierzamy rozszerzyć o PPK. Po uzyskaniu wpisu do ewidencji przed nami będzie kluczowy okres pierwszych wdrożeń Planów w firmach” – podkreślił Jędrzejczak.

Więcej najnowszych informacji o PPK >>>

PPK będą powszechnym i dobrowolnym systemem oszczędzania długoterminowego na preferencyjnych warunkach skierowanym do ok. 11,5 mln osób zatrudnionych odprowadzających składki do ZUS. Zgodnie z ustawowym harmonogramem firmy będą przystępowały do PPK etapami. W tym roku są do tego zobowiązane największe przedsiębiorstwa, zatrudniające co najmniej 250 osób (od 1 lipca br. zostaną one objęte ustawą o PPK). W kolejnych latach dołączą do nich średnie i małe firmy. Według planów, do 2021 r. PPK ma być wdrożone we wszystkich przedsiębiorstwach.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: