ESBANK Bank Spółdzielczy nagrodził przedsiębiorczą młodzież

Bankowość

Po raz siódmy Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku zachęcał gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do rozwijania umiejętności promowania działalności gospodarczej oraz promocji szkolnictwa zawodowego. Kolejny rok z rzędu inicjatywę wsparł ESBANK Bank Spółdzielczy.

Konkurs “Bądź przedsiębiorczy – wypromuj firmę i zawód” skierowany był do młodzieży ze szkół z terenu powiatu radomszczańskiego i odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych. Gimnazjaliści mieli za zadanie wykonać 3 fotografie lub prezentację multimedialną, ukazujące jeden z zawodów, w którym kształci radomszczański “Ekonomik”. Celem rywalizacji – poza zachętą do kreatywności – była promocja m.in. takich profesji jak ekonomista, analityk finansowy czy bankowiec. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dzięki konkursowi mogli się natomiast sprawdzić jako twórcy reklamy – przygotowując spot na telebim, promujący lokalną firmę.

Idea rozwijania u młodzieży proprzedsiębiorczych postaw jest szczególnie bliska ESBANKOWI Bankowi Spółdzielczemu, od kilku lat wspierającemu organizatorów Konkursu. Także w tym roku Bank ufundował nagrody główne w postaci kart przedpłaconych, które podczas finału w dn. 11 marca 2016 r. wręczał Marek Rząsowski, Doradca Prezesa ds. Strategii i Rozwoju. Najlepsi spośród blisko 60 uczestników z 20 szkół z terenu powiatu radomszczańskiego okazali się:

  1. w kategorii spot na telebim – Paweł Szarf z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku – który reklamą firmy meblarskiej pokonał wszystkich startujących w swojej kategorii już drugi rok z rzędu,
  2. w kategorii fotografia – Magdalena Wójcik z Publicznego Gimnazjum w Kleszczowie, która zaprezentowała zawód pilota wycieczek,
  3. w kategorii prezentacja multimedialna – Żaneta Zakrzewska z Publicznego Gimnazjum 3 w Radomsku, która zachęcała do wyboru zawodu bankowca.

Podsumowanie konkursu “Bądź przedsiębiorczy – wypromuj firmę i zawód” stało się w Radomsku zapowiedzią przypadającego między 14 a 18 marca 2016 r. ogólnoeuropejskiego Tygodnia Edukacji Finansowej – European Money Week 2016.

Źródło: ESBANK

Udostępnij artykuł: