ESBANK Bank Spółdzielczy wspiera młodych sportowców

Bankowość

Zdrowy, sportowy styl życia i rywalizacja w duchu fair play - to idee, które warto zaszczepić już u najmłodszych. A potem konsekwentnie pielęgnować i rozwijać. Dlatego ESBANK Bank Spółdzielczy od lat angażuje się w działania, które mają na celu sportowy rozwój dzieci i młodzieży. Młode sportowe talenty na wsparcie Banku mogą liczyć także w roku 2016.  

ESBANK Bank Spółdzielczy zdecydował o kontynuacji w 2016 r. współpracy z kształcącym młodych koszykarzy Międzyszkolnym Klubem Sportowym „JUNAK” w Radomsku. Kolejny rok z rzędu sponsorować będzie także Radomszczańską Akademię Piłkarską, która trenuje chłopców w wieku od 5 do 11 lat, a także Uczniowski Klub Sportowy „RAP” Radomsko, kontynuujący treningi z zawodnikami RAP-u po ukończeniu przez nich 11 roku życia. Między innymi dzięki finansowemu zaangażowaniu Banku, zawodnicy ESBANK JUNAK Radomsko oraz ESBANK RAP Radomsko szlifują swoje charaktery, poznają smak pierwszych sukcesów oraz trud dochodzenia do nich.  Bank wspiera w ten sposób rozwój lokalnej społeczności oraz promuje ideę współdziałania także na boisku, a niewykluczone, że przyczynia się również do szkolenia przyszłych członków reprezentacji Polski.  

Już dziś kuźnią polskich kadrowiczów jest także Ludowy Klub Sportowy „OMEGA” Kleszczów. Trenującą w nim dwukrotną młodzieżową mistrzynię Europy w podnoszeniu ciężarów, rekordzistkę Polski Juniorów – Sylwię Oleśkiewicz – ESBANK Bank Spółdzielczy będzie wspierał trzeci rok z rzędu. Tylko w 2015 roku zawodniczka wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy do lat 17, zdobyła VI miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorek w Peru, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Kobiet w Makowie Mazowieckim, jak również wygrała Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Ciechanowie. Dzięki temu – po raz drugi została laureatką prestiżowego plebiscytu Challenge „Złota Sztanga” magazynu „Sport”, witryny „Polska Sztanga” oraz Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów za sezon 2015.

ESBANK Bank Spółdzielczy w Nowym Roku życzy młodym sportowcom dalszego rozwoju, kolejnych sukcesów oraz radości z uprawiania sportu.

Źródło: ESBANK

Udostępnij artykuł: