ESBANK w systemie iKASA. Płać telefonem za zakupy w Biedronce

Bankowość

ESBANK Bank Spółdzielczy, jako pierwszy bank spółdzielczy i czwarty bank w Polsce, umożliwia swoim Klientom dokonywanie płatności mobilnych w sklepach sieci Biedronka. System iKASA ruszył w banku 1 kwietnia 2014 r!

ESBANK Bank Spółdzielczy, jako pierwszy bank spółdzielczy i czwarty bank w Polsce, umożliwia swoim Klientom dokonywanie płatności mobilnych w sklepach sieci Biedronka. System iKASA ruszył w banku 1 kwietnia 2014 r!

Do tej pory płatności mobilne w Biedronce umożliwiały tylko trzy banki. W kwietniu do tego grona dołączył także ESBANK Bank Spółdzielczy.

- Choć jesteśmy lokalnym bankiem spółdzielczym, to już od dłuższego czasu stawiamy na innowacyjne rozwiązania. Jako jeden z pierwszych banków spółdzielczych wdrożyliśmy nowoczesną identyfikację wizualną czy zaproponowaliśmy naszym Klientom aplikację mobilną do bankowości elektronicznej. Teraz poszliśmy o krok dalej i znaleźliśmy się w czołówce banków, które wdrożyły system iKASA. - mówi Jacek Zacharewicz, Prezes ESBANKU Banku Spółdzielczego.

Jeszcze do niedawna w sklepach sieci Biedronka można było płacić tylko gotówką. Teraz wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację iKASA i powiązać ją z rachunkiem bankowym, a telefon będzie pełnił funkcję karty płatniczej.

Płacenie telefonem za zakupy w sklepach Biedronka jest bardzo proste i trwa tylko 10 sekund.

- Będąc przy kasie należy zalogować się do aplikacji iKASA podając ustalony wcześniej kod PIN. Po zeskanowaniu ostatniego produktu Klient wybiera przycisk "Zapłać", a wyświetlony na ekranie telefonu sześciocyfrowy kod podaje kasjerowi. Następnie kwotę transakcji należy zaakceptować - i gotowe.- tłumaczy Marek Rząsowski  Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Sprzedaży.

Z płatności mobilnych iKASA mogą skorzystać pełnoletni Klienci ESBANKU Banku Spółdzielczego, którzy posiadają konto osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej ESBANK24. Wystarczy tylko pobrać aplikację ze sklepów online, jest ona dostępna na platformy Android, iOS, Windows 8, Blackberry oraz Symbian. Konfiguracja usługi w ESBANK24 jest bardzo prosta.

Platforma iKASA została wdrożona w ESBANKU Banku Spółdzielczym  we współpracy z firmą ICP Polska należącą do Grupy ICP, wiodącego europejskiego dostawcy usług dla PoS działającym w wielu krajach i procesującym około 150 mln transakcji rocznie oraz firmą I-BS.pl Sp. z.o.o., która dostarcza do ESBANKU rozwiązania bankowości elektronicznej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy

Udostępnij artykuł: