Euro pod presją dzisiejszych publikacji

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kontynuowało swój spadek przed dzisiejszą publikacją niemieckiego indeksu IFO. Wspólna waluta spadła z poziomu 1.3721 do poziomu 1.3645 w ciągu nocy.

Euro (EUR) kontynuowało swój spadek przed dzisiejszą publikacją niemieckiego indeksu IFO. Wspólna waluta spadła z poziomu 1.3721 do poziomu 1.3645 w ciągu nocy.

Dolar amerykański (USD) umocnił się w stosunku do jena japońskiego (JPY) przesuwając się powyżej poziomu 101.73 podczas porannego tradingu. Dolar zmierza do powrotu inwestorów do zainteresowania amerykańskim ograniczeniem luzowania monetarnego, po roku silnych danych gospodarczych. Rynki czekają na dzisiejsze dane dotyczące sprzedaży domów w USA, które są kluczowym wskaźnikiem aktywności gospodarczej.

Akcje

Akcje europejskie przesuwają się wyżej, kiedy indeks Germany 30 (DAX) zyskał na wartości wczoraj i przed dzisiejszymi danymi z Niemiec. Indeks zamknął trading tuż powyżej poziomu 9721, czyli daleko od niedawnego minimum 9588. 

Towary

Kakao (CCO) kontynuuje swój wzrost odbijając się z niskiego poziomu 2874 do poziomu 3007 dolarów za tonę, jak zwiększył się globalny popyt. Azja uznawana jest za głównego winowajcę tego, że popyt z Chin i innych wschodzących rynków dla czekolady, popchnął popyt w górę, aby nadrobić zaległości. 

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) jednak traci w stosunku do silnego dolara kanadyjskiego (CAD). Lonnie zyskał na wartości przed dzisiejszą publikacją wskaźnika cen konsumpcyjnych w Kanadzie, który prognozowany jest na poziomie 0,2%. Para obecnie notowana jest tuż poniżej poziomu 1.0895.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spread) na parze USDCAD i korzystać w ten sposób ze spadku wartości tej pary walutowej, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii. Bear Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: