Euro straciło po konferencji prasowej EBC

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) straciło na wartości po tym jak mowa prezesa Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghiego, je osłabiła.

Euro (EUR) straciło na wartości po tym jak mowa prezesa Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghiego, je osłabiła.

Wspólna waluta wzrosła na początku komentarza powyżej poziomu 1.3995. W każdym razie euro umocniło się tylko na chwilę po tym jak w krótkim czasie spadło do poziomu 1.3837, po tym jak pan Draghi potwierdził, że dodatkowe środki na czerwiec są brane pod uwagę, pozostawiając inwestorów w stanie zawieszenia. 

Funt brytyjski (GBP) kontynuuje swój spadek, po tym jak Bank Anglii pozostawił stopy procentowe na poziomie 0,50%, Funt szterling spadł z poziomu 1.6993 do poziomu 1.6914 w ciągu tygodnia.

Akcje

Akcje europejskie rozpoczęły trading od wyższego poziomu, po tym jak Germany 30 (DAX) osiągnął poziom 9578, France 40 (CAC) poziom 4453, Swiss 20 (SWI) poziom 8412, a EU Stocks 50 (ESX) poziom 3158.

Towary

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje test swojego wsparcia tuż poniżej poziomu 100.00 dolarów za baryłkę. Ropa znajduje się pod presją wysokich poziomów z kwietnia przez sytuację na Ukrainie.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) utrzymuje swój poziom około 1290 po dużym spadku w środę, który nastąpił po oświadczeniu Rezerwy Federalnej.

Zmienność złota można spieniężyć za pomocą opcji. Strategia długiego stelaża (Long Straddle) pozwala na zysk zarówno w przypadku ruchów poniżej jak i powyżej pewnych cen realizacji. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz opcji at-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: